T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  Comenius Regio Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı
Comenius Regio Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı Yayın tarihi: 07.06.2012 - 22:51 - Görüntülenme Sayısı: 360

Comenius Regio Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz AR-GE birimi tarafından 2011 yılı teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius projeleri kapsamında hazırlanan “GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ BİLEMEZ, ÖYLEYSE TARİHLE ÖĞRET” adlı Comenius Regio Projesinin açılış toplantısı Muğla Valisi Fatih Şahin ve mülki erkânın katılımlarıyla Muğla Öğretmenevi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar projeye katılan kuruluşlara teşekkür ederek “Projede, çalışmalara geleceğimizi teslim edeceğimiz ”çocuklardan” başlanılacak olup projenin ilk adımı olarak; bulunduğumuz coğrafyanın tarihi, dini, alışkanlıkları, gelenek ve görenekleri ile Akdeniz insanları arasındaki kültür ve dil farklılığı ve arkeolojik mirasın nasıl korunacağı ortak arkeolojik çalışmalarla ilköğretim öğrencilerimize öğretilecektir.” dedi.

 

Strotanikeia Kazı Başkanı Doç. Dr. Bilal Söğüt’ün proje çalışma alanları hakkında yapmış olduğu bilgilendirme konuşması ve sunumun ardından toplantı sona erdi.