MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE’NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bir milletin gelişmişlik düzeyi çocuklara verdiği değerle ölçülür. Çocuklarımıza gereken değeri, ilgiyi, şefkati verdiğimiz zaman onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceğimizi renklendireceklerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." sözünden feyz alarak çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmek eğitimci olarak bizlerin görevidir.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE’NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

23 Nisan 1920, özgürlüğü için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişinin eseridir. Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmıştır. Ezelden beri hür yaşayan milletimizin, sonsuza kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Böylesine önemli bir günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara armağan ederek onlara ne kadar değer verdiğini göstermiştir. Bütün dünyada eşi benzeri olmayan çocuk bayramı sadece bizim ülkemizde kutlanmaktadır.

Bir milletin gelişmişlik düzeyi çocuklara verdiği değerle ölçülür. Çocuklarımıza gereken değeri, ilgiyi, şefkati verdiğimiz zaman onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceğimizi renklendireceklerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." sözünden feyz alarak çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmek eğitimci olarak bizlerin görevidir. Büyük Önderimiz Atatürk´ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri, sonsuza kadar yaşatma kararlılığımızı, çocuklarımıza aktarıp anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar da tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini, kararlı ve bilinçli bir biçimde yerine getirebilsinler.

Sevgili Çocuklar,

Sizler bizim aydınlık yarınlarımızın güvencesi ve egemenliğimizin teminatısınız. Şehit kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın gelecek sahipleri sizlersiniz. Size sağlanan olanaklardan en iyi biçimde yararlanmalı, öğrenmeye ve araştırmaya istekli, yeniliklere açık, sorunlara ve çevreye karşı duyarlı, sorumluluklarını önemseyen bir anlayışa sahip olmalısınız. Kültürünüzün ve geleneğinizin temeli olan dostluk, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü gibi değerlere önem vererek, daha mutlu ve huzurlu, barış dolu bir dünyanın kurulabilmesi için çaba göstermelisiniz. En önemli göreviniz milli ve manevi değerlerimizi, inancımızı, milli birlik ve beraberliğimizi korumak, savunmak, yaşamak ve yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Yüce Meclisimizin 99. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele arkadaşlarını, ahirete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.