MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´ NİN 10 KASIM MESAJI

  Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.
İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´ NİN 10 KASIM MESAJI

     Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

 

   Gazi Mustafa Kemal’in milletimizden aldığı güçle başlattığı tarihî yolculuk, destansı bir mücadeleye dönüşmüş ve 1923’te Cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlanmıştır. Milletimiz onun önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen, dünya tarihinin en başarılı mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmış ve Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.  Gazi Mustafa Kemal, bu mücadelede gösterdiği inanç ve kahramanlıkla tüm dünyanın hayranlığını ve takdirini kazanmıştır. Dönemin İngiltere Başbakanı Lloyd George’un, “Yüzyıllar nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki 20. yüzyılın dâhisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı.” sözleri Atatürk’ün ne denli büyük lider olduğunun kanıtıdır.

 

    Mustafa Kemal’i anlamak; yurdumuzu dünyanın en uygar memleketleri seviyesine çıkarmak, milli kültürümüze sahip çıkarak yeniden büyük bir medeniyet tesisi için çalışmak demektir. 10 Kasımlar, sadece anma günü değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak, geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz günler olmalıdır.Atatürk´ten devraldığımız bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. Ona ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Gençlerimizin gözlerindeki ışıktan aldığımız heyecan ve güçle, 2023 hedeflerimize doğru inançla yürümeye devam etmeliyiz.

           

     Bu düşüncelerle, vefatının 80. yıldönümünde cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

           

     Ruhun şad olsun Atam!

 

 

                                                                                                                                                                                                          Pervin TÖRE

                                                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.