MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretime Geçişte (LGS) Doğru Tercih ve Bilgilendirme Toplantısı

1 - 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan " Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme " konusunda bu yıl sınavla öğrenci alan, ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınavında elde edilen Türkiye Birinciliği başarısının sürdürülebilir, kalıcıbir başarı olmasını sağlamak adına İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, ilçelerde oluşturulan tercih ve yerleştrime komisyonları, sınavla öğrenci alan okulların müdürlerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştrildi.
Ortaöğretime Geçişte (LGS) Doğru Tercih ve Bilgilendirme Toplantısı

 

1-12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan "Ortaöğretime Yerleştirme İşlemleri için Tercihlerin Alınması" sürecinde, Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavda elde edilen Türkiye Birinciliği başarısının sürdürülebilir, kalıcı bir başarı olmasını sağlamak adına ilçe milli eğitim müdürleri, ilçelerde oluşturulan tercih ve yerleştirme komisyonları, sınavla öğrenci alan okulların müdürlerinin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE başkanlığında, bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.  

 

Toplantı, tercih işlemleri hakkında bilgilerin yer aldığı video gösterimi ile başlatılırken, tüm ilçe müdürlerine veli ve öğrencilere ulaştırılmak üzere tercih broşürleri ve tercih afişleri dağıtıldı. Müdürlüğümüz tarafından Rehber Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan "Tercih işlemleri videosunun" il ve ilçe müdürlüklerinin web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında paylaşılması, tüm öğrencilerimize ve velilere ulaştırılması için bilgilendirme yapıldı. Toplantıda ilçe komisyonlarında bulunan rehberlik öğretmenlerimize kılavuz tanıtımı yapılarak, öğrencilerin tercih yaparken dikkat etmesi gereken hususlarla ilgili bilgi verildi. Ayrıca sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının müdürleri rehberlik öğretmenlerimize okulun tanıtımını yaparak, akıllarına takılan soruları cevapladı.

 

Muğla'yı eğitimin tüm kademelerinde zirveye taşımak amacıyla; tercih işlemleri döneminin verimli ve etkin geçmesini sağlayacak tüm tedbirler alındı.

 

 28-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.