MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ

  "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" nedeniyle Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'nda çelenk sunma töreni ve bir dizi etkinlik düzenlendi.  
10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ

"10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" nedeniyle Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Düzenlenen törene, Muğla Vali Yardımcısı ve İnsan Hakları Kurulu Başkanı Fethi Özdemir ile kurul üyeleri, Menteşe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yaşar, Menteşe Milli Eğitim Şube Müdürleri Eylen Terzi, Muhammer Cihan, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İnsan Hakları Kurulu Üyeleri Aykut Turgut ve Serpil Cingöz tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla tören sona erdi. Törenin ardından heyet, Muğla Valisi Esengül Civelek'i makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE'nin Mesajı:

 Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilmesi nedeniyle kutlanan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü en içten duygularımla kutluyor, bu anlamlı günde dünyanın değişik bölgelerinde yaşayan tüm insanların eşit haklara kavuşmasını temenni ediyorum.

Yaratılanı severiz, Yaradan'dan ötürü." diyen Yunus Emre'nin, "Gel, gel ne olursan ol yine gel." diyen Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin, "Eline, beline, diline sahip ol." diyen Hacı Bektaşi Veli'nin torunları olarak bu kadim kültüre sonuna kadar sahip çıkacağız.

Tarih boyunca farklı kültürlere ve dinlere kucak açarak dünya barışına ve insanlığa önemli katkılar sağlayan ülkemiz dün olduğu gibi bugün de insan onuruna yaraşır tutum ve davranışlarda bulunmaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha insan haklarının ön planda tutulduğu ve korunduğu güvenli bir dünya temenni ediyor, tüm insanlığın mutlu ve huzurlu olduğu yarınlar temenni ediyorum.

 

10-12-201910-12-201910-12-201910-12-201910-12-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.