MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ TÖRENİ DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 81. yıldönümünde  minnet, özlem ve saygıyla anıldı.
10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ TÖRENİ DÜZENLENDİ

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Programı Muğla Valisi Esengül CİVELEK, Muğla Milletvekilleri Yelda EROL GÖKCAN, Mürsel ALBAN ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman GÜRÜN tarafından Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saat 09.05'te çalan sirenle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Törende İstiklâl Marşı'nın söylenmesi ile birlikte bayraklar yarıya indirildi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından program saat 10.00'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde devam etti.

Anma törenine Sayın Valimiz Esengül CİVELEK, Muğla Milletvekili Yelda EROL GÖKCAN, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman GÜRÜN, İl Protokolü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, kurum amirleri, şehit yakınları ve gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kültür Merkezi'ndeki anma töreni "Bayrak Marşı" eşliğinde bayrakların sahneye alınmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin yer aldığı 10 Kasım koreografi videosu izlendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammed Deniz SOLMAZ yaptı. Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan "Yarınlara Adanmış Bir Ömür: Mustafa Kemal Atatürk" adlı oratoryo sunuldu. Oratoryoda, Atatürk'ün kişiliği, ömrünü milletine adaması ve eğitime verdiği önem; söz korosu, şarkılar, videolar eşliğinde anlatıldı. Atatürk'ün  "Sizi kıvılcım olarak gönderiyorum, alevler olarak dönünüz!" sözü üzerine Kurtuluş Savaşı'nın ardından öğrenim görmeleri için yurtdışına gönderilen gençlerin anlatıldığı sahne büyük beğeni topladı. "Atam Sen Rahat Uyu" Marşı eşliğinde, öğrencilerin ellerinde meşalelerle sahnede yer alması ve tüm öğrencilerin "Gençliğin Ata'ya Cevabı"nı seslendirmesiyle program sona erdi.

Kültür Merkezi fuaye alanındaki Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülsüm ŞANLI' nın hazırlamış olduğu "Anıtkabir ve Aslanlı Yol"   ile Yerkesik Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Olgun CİĞER ve öğrencileri tarafından 26 bin 400 kapak kullanılarak hazırlanan "Türkiye Haritası ve Atatürk" sergisi İl Prokolü ve tüm katılımcılar tarafından takdir topladı. Program öncesi ve sonrasında  ise Atatürk'ün üç boyutlu görüntüsü ile fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Programın hazırlanmasına ev sahipliği yapan Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine, emeklerinden dolayı  teşekkür ederiz.

 10-11-201910-11-201910-11-201910-11-201910-11-201910-11-201910-11-201910-11-2019
10-11-201910-11-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.