MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100. YILA ÖZEL "EĞİTİM" TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI

Millî Eğitim Bakanlığımızca özel önem atfedilen ve cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında, "100. Yıl ve Eğitim" temalı iller arası kısa film yarışması düzenlenecekllî Eğitim Bakanlığınca özel önem atfedilen ve cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında, "100. Yıl ve Eğitim" temalı iller arası kısa film yarışması düzenlenecek.
100. YILA ÖZEL

Millî Eğitim Bakanlığımızca cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından "100. Yıl ve Eğitim" temalı iller arası kısa film yarışması düzenlenecek.  

İl millî eğitim müdürlükleri kendi film ekibini kuracak

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla dünden bugüne ve bugünden yarına uzanarak millî eğitim olgusu ile birlikte vatan ve millet sevdalısı olma özelliğinin öğretilmesi; öğrencilere millî eğitimin öneminin kavratılması amacıyla düzenlenecek yarışmada il millî eğitim müdürlükleri kendi ekibini kurabilecek.  

Filmlerde öğrenci ve öğretmenler görev alacak

"100. Yıl ve Eğitim" temalı kısa film yarışması; deneysel, belgesel ve canlandırma türlerinde hazırlanarak değerlendirmeye alınacak. Filmlerde öğrenciler, öğretmenler ve eğitim kurumu yöneticileri başta olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarına görev verilebilecek.  İl millî eğitim müdürlükleri, bu yarışma kapsamında yükseköğretim kurumları ile iş birliği yaparak danışmanlık ve ekipman desteği alabilecek.  

Ödül töreni, 10 Aralık'ta Ankara'da yapılacak

Son katılım tarihi 22 Kasım 2023 olarak belirlenen kısa film yarışması neticesinde ödül almaya hak kazanan ekipler, ödüllerini 10 Aralık 2023 tarihinde Ankara'daki MEB Şûra Salonu'nda gerçekleştirilecek törende alacak.  

Yarışma şartnamesine ulaşmak için tıklayınız.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.