MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12-18 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN COVİD-19 AŞI KAMPANYASI

12-18 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN COVİD-19 AŞI KAMPANYASI

12 - 18 YAŞ AŞI KAMPANYASI UYGULAMA ESASLARI

Covid-19 ile mücadelede toplumsal bağışıklığın kazanılma sürecine destek olmak, il ve ülke genelinde aşılanma oranlarının artırılmasını sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz ve Muğla İl Halk Sağlığı Merkezi Başkanlığı iş birliği ile Aşı Kampanyası düzenlenmesi söz konusudur. Bünyesinde 12-18 yaş aralığında öğrenci bulunduran Müdürlüğümüze bağlı özel ve resmi tüm okul ve kurumlarca aşı kampanyasının yürütülmesi sağlanacaktır. İlgili aşı kampanyası hakkında bilgi ve görseller İl, İlçe ve Okul Müdürlüğü düzeyinde tüm kurumsal iletişim kanallarında duyurulacaktır.

VELİLERİMİZİN YAPMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER

12-18 yaş aralığındaki çocukların Covid-19 aşı uygulaması yapılabilmesi için öncelikle ebeveynlerinin e-nabız üzerinden talep oluşturması gerekmektedir. Aşı talebi oluşturulabilmesi için en az 12 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. e-Nabız uygulamasına giriş yapıldıktan sonra 'Çocuklarım menüsünden' 12-18 yaş aralığındaki çocuk seçilerek "COVID-19 Aşı Durumu" menüsüne geçilir. 'COVİD-19 aşı talep' butonuna basılarak talep oluşturulmasının ardından 'Aşı Randevusu' adımları uygulanarak aşı randevusu temin edilir. Aşı olmak isteyen 12 yaş üstü bireylerde ebeveynlerin ayrı olması ya da ebeveynlerden herhangi birinin vefatı durumunda, e-nabız üzerinden talep oluşturma kısmında sorun yaşanması durumunda; mesai saatleri içerisinde Sağlık Bakanlığı Yazılım Destek Hattına 0312 248 5151 no'lu telefondan ulaşılarak bilgi güncellemesi yapılması ile teknik destek sağlanacaktır.

OKULLARIMIZIN YAPMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER

Okul Müdürlüğü tarafından günlük olarak aşı olma talebinde bulunan öğrenci sayısı tespit edilir. Aşı talebi sayısı 6 ve katlarına ulaştığında (Ek1)'de iletişim numaraları belirtilen İlçe Sağlık Müdürlüğü Koordinasyon Masası ile irtibata geçilir. Talebin yapıldığı gün ya da en geç ertesi gün içerisinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü Gezici Sağlık Ekipleri tarafından okul ziyaret edilir ve okul içerisinde aşılanma işlemi tamamlanır. Okul Müdürlüğü aşılanan öğrenci sayısını MEYBİS Öğrenci Aşı Kampanyası Formuna günlük olarak işler. İşlenen veriler ışığında Aşı Kampanyası Raporu oluşturulur ve İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile günlük olarak paylaşılır.

12-18 Yaş Aşı Kılavuzu İçin Tıklayınız

12-18 Yaş Afiş PDF

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.