MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 EKİM PAZARTESİ GÜNÜ YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMAYA GEÇİLİYOR

2020-2021 eğitim öğretim yılı yüz yüze eğitimin ikinci aşaması, 12 Ekim 2020 Pazartesi günü başlıyor. Yüz yüze eğitime başlayacak tüm okullarımızda Covid-19 hijyen uygulamaları yapıldı. 
12 EKİM PAZARTESİ GÜNÜ YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMAYA GEÇİLİYOR

2020-2021 eğitim öğretim yılı yüz yüze eğitimin II. aşaması, 12 Ekim 2020 Pazartesi günü başlıyor. Daha önce okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar ile başlayan seyreltilmiş ve aşamalı yüz yüze eğitim, 12 Ekim Pazartesi günü itibariyle ilkokullarda 1. 2. 3. 4. sınıflarda,  birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokullarda, ortaokulların 8. sınıflarında, liseler de ise hazırlık sınıfları ile 12. sınıflarda başlayacak. 

İlkokul, ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıflarda haftada 2 gün olacak olan yüz yüze eğitim, ana sınıflarında ise haftada 5 gün yapılacak.

İlkokul 1. 2. 3. ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda, haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak. 

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak. Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler, uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak.

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor liselerinde öğrencilerin 5 Ekim Pazartesi günü başlayan yüz yüze uygulama eğitimleri devam etmektedir.

13 ilçemizde tüm okullarımıza Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde üretilen maske, yüzey temizleyicisi ve el dezenfektanlarından oluşan hijyen paketleri ulaştırıldı. İl genelinde okullarımıza toplam 200 bin maske, 35 ton el dezenfektanı, 10 ton yüzey temizleyicisi ulaştırılmıştır.

İlimiz genelinde tüm okullarımızda, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve okul müdürlüklerinin yanında, Muğla Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri ile işbirliğinde püskürtmeli hijyen uygulaması yapıldı.

İlimizde eğitim öğretimin sağlıklı ve huzur içinde devam etmesi için tüm tedbirler titizlikle alınmıştır.     

 

                                                                                                     

                       

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.