MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

      İlimizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK’in katılımıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ’nin konuşması ile devam etti. EKİNCİ konuşmasında; “Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice savaşlar, nice afetler yaşadık ve her defasında vatanımıza sahip çıktık. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’in yaktığı bağımsızlık ateşininin özgürlük mücadelemizin son halkası olduğunu düşündük ama yanıldık. Vatanımıza göz dikenler hiçbir zaman emellerinden vazgeçmediler, bundan sonra da vazgeçmeyecekler. 15 Temmuzda olduğu gibi Türk milleti, Türk gençliği kötü emellerin karşısında dimdik duracak.15 Temmuz 2016’da hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya maruz kaldık. Aziz şehitlerimiz, gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır bir kere daha gösterdiler bizlere, ruhları şad olsun.” diyerek konuşmasına son verdi.

 

      Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK konuşmasında: “15 Temmuz 2016 günü gecesinde ülkemize, milletimize, geleceğimize, cumhuriyetimize karşı Fetullahçı Terör Örgütü tarafından hain, kanlı bir darbe girişiminde bulunulmuştur. O gece aziz milletimiz sokaklara, caddelere dökülerek gövdesini toplara, mermilere, tanklara siper ederek vatanı, bayrağı uğruna canını seve seve verebileceğini en büyük en kararlı göstergesini belirterek bu hain darbe girişimini bozguna uğratmıştır. 15 Temmuz asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır.” dedi.

 

      Program 15 Temmuz için hazırlanan video gösterisi ile devam etti. Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından sunulan oratoryo gösterisi seyircilerden büyük alkış aldı. Seyircilerle birlikte 15 Temmuz Marşı’nın söylenmesinin ardından tören sona erdi.

 

27-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.