MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Ülkemiz, bundan 2 yıl önce, 15 Temmuz 2016 tarihinde milli birlik ve beraberliği, bağımsızlığı, demokrasiyi, hukuk devletini hedef alan alçak bir kalkışmaya maruz kalmıştır.

 

Ancak FETÖ tarafından gerçekleştirilmesi planlanmış bu girişim, devletimizin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere herkesin sokaklara çıktığı ve darbecilere karşı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanının yazıldığı o gecede Çanakkale Ruhu yüz yıl sonra yeniden canlanmış ve tarihe altın harflerle yazılan bir direniş ve diriliş öyküsüne, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ne hayat vermiştir. 

 

15 Temmuz şehitlerimiz gibi kahramanlarımız var olduğu sürece milletimiz ve devletimiz ilelebet payidar kalacaktır. Devletimiz ve bayrağımız sonsuza kadar milletimizin birliği ile beraberliği ile canlı olacaktır. Ay yıldızlı bayrağımızı indirtmeyeceğiz, ezanlarımızı dindirtmeyeceğiz.

 

Bu vesileyle, 15 Temmuz´da Türkiye Cumhuriyeti´ne kast edenlerin hain planına canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizi rahmetle ve dualarla, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                     Pervin TÖRE

                                                                                                                                           Muğla İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.