MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ RESİM, EL SANATLARI VE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, ilimizdeki Halk Eğitim Merkezlerimiz usta öğreticileri ve kursiyerleri ile Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin yaptığı el emeği göz nuru eserlerden oluşan 15 Temmuz Sergisinin açılışı Vali Yardımcısı Murat KAHRAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre ÇAY tarafından yapıldı.
15 TEMMUZ RESİM, EL SANATLARI VE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

"15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma Etkinlikleri" kapsamında, ilimizdeki Halk Eğitim Merkezlerindeki usta öğretici ve kursiyerleri ile Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yapmış oldukları 15 Temmuz ile ilgili çalışmaları geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla, Müdürlüğümüz koordinesinde "15 Temmuz Sergisi" gerçekleştirildi.

Menteşe Sınırsızlık Meydanı'nda gerçekleştirilen sergiye; Vali Yardımcısı Murat Kahraman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile okul yöneticileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Ney Sanatçısı Murat Baş'ın tasavvuf müziği icrası ile devam etti. Ardından Vali Yardımcısı Murat Kahraman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay ve protokol eşliğinde sergi açılışı gerçekleştirildi.

80 eserin yer aldığı sergide, 15 Temmuz temasını yansıtan yağlıboya, filografi ve el işlemesi eserlerin yanında,  hain darbe girişimi gecesi milletimizin göğsünü siper ederek göstermiş olduğu büyük kahramanlığın karelerini yansıtan 30 fotoğraf sergilendi. Protokol tarafından ney dinletisi eşliğinde gezilen sergi, büyük beğeni topladı.

Serginin oluşmasında emeği olan herkese teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay "15 Temmuz gibi hain darbe girişimlerinin bir daha yaşanmaması, hatırlamak ve hatırlatmakla mümkündür. Demokrasimizin bekası, temel hak ve özgürlüklerimizin korunması ve daima milli irademizin gücüyle var olabilmemiz için toplumsal hafızanın diri tutulması son derece önemlidir. Hatırlamanın ve hatırlatmanın yolu da hiç şüphesiz sanattır. Bugün burada, 15 Temmuz ruhunu yaşamak ve yaşatmak adına el emeği göz nuru, birbirinden değerli eserleri halkımızla buluşturduk. Halk Eğitim Merkezi usta öğretici ve kursiyerlerini ve Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerini çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum." dedi.

14-07-202114-07-202114-07-202114-07-202114-07-202114-07-202114-07-202114-07-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.