MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

16 MESLEK LİSEMİZDE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI TAM HIZ DEVAM EDİYOR

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" değişim dönüşüm hareketi, ilimizdeki 16 meslek lisesinde hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, 16 okul müdürüyle bir araya geldi. Aynı zamanda  İlimizde yapılan  çalışmaların yer aldığı faaliyet kitapçığı yayımlandı.   
16 MESLEK LİSEMİZDE  İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI  TAM HIZ DEVAM EDİYOR

Bakanlığımızın yürüttüğü   "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında, ilimizdeki 16 proje okulunda yürütülen çalışmalara ivme kazandırmak, okullarda yürütülen sanatsal etkinliklerin yol haritasını belirlemek adına değerlendirme toplantı düzenlendi.

Menteşe Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'nin öncülüğünde, okul müdürleri ve müzik öğretmenleri ile gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, 16 okul müdürüne hitaben şu sözleri kaydetti: "Bu projeye farkındalık kazandıran, kalıcı ve sürekli kılan sizlersiniz. Proaktif lider kişiliğinizle, bu projeyi en üst düzeyde yönetmenizi bekliyoruz. Sizlerin bu projeyi sahiplenmeniz, değişim ve dönüşüm hareketinde kararlılıkla yer almanız ve sergileyeceğiniz tüm çalışmalar hedeflediğimiz noktaya ulaşmamızda önem arz ediyor. Sizlere sonsuz güveniyoruz. " dedi.

Sosyal medya takibinin dalga etkisi oluşturacağına vurgu yapan Töre, "İl dışındaki ve ilimizdeki proje okullarında farkındalık oluşturan çalışmalar, sizlere yol gösterici olacaktır. Bunları çok iyi takip etmeli ve proaktif lider kişiliğinizle kendi okullarınızda öne çıkarmalısınız. Aynı şekilde sizlerin yürüttüğü örnek çalışmaları da sosyal medyada paylaşmanız başkalarında dalga etkisi oluşturacaktır. Sosyal medyanın gücü aşikar, yapılan 1000 Okul Projesi'ndeki çalışmalar takibiniz altında olmalı. " dedi.

Öğrenci velileriyle kadın kooperatifleri  kuracağız

16 proje okulunda Veli Profil Karnesi oluşturulmasını salık veren Töre,  veli profilinin güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Velilerin sosyal faaliyetlere ve seminerlere katılımının sağlanmasının önemine değindi. Töre "Ev hanımı olan velilerimizin istihdam edilmesi adına onlarla kadın kooperatifi kurmayı istiyoruz. Kurulan bu kooperatiflerle kadınlarımız, üretimin bizzat içinde yer alacak." dedi.

Töre, okul müdürlerini dinleyerek yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yapılan çalışmaları takdir eden Töre "Sizlerin görüş, öneri ve tavsiyeleri, aynı zamanda bizlere ulaştırdığınız sayısal veriler doğrultusunda il eylem planının çerçevesini hazırlıyoruz. Bir hafta içerisinde sizlere ulaştıracağız. Bu eylem planı haziran ayının sonuna kadar yürütülecek tüm faaliyetleri kapsıyor." dedi.

Ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut söz aldı. 1000 Okul Projesi ile paralelinde sürdürülen Yetenek Haritası Projesi'nin okullarda aksatılmadan yürütülmesi gerektiğine değindi.

600 öğrenciyle ritm grubu oluşturulacak

Birçok ilde başarılı organizasyonlara öncülük eden Koordinatör Müzik Öğretmeni Ramazan Erdoğan, proje okullarında planlanan sanatsal etkinliklerle ilgili olarak söz aldı. 16 proje okulunda Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) dahilinde 56 öğrencinin olduğunu belirten Ramazan Erdoğan, gelişimlerine destek sunmak adına 56 öğrenci ile halk oyunları çalışması yürütüleceğini,  600 öğrenciyle ise davul ritm grubu oluşturulacağını belirtti.

Bakanlığımıızın "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ile çizdiği yol haritası doğrultusunda, İlimizde yapılan  çalışmaların yer aldığı faaliyet kitapçığı oluşturuldu. Kitapçığa erişmek için tıklayınız.

09-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-2021

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.