MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 HAZİRAN 2021 İTİBARIYLA KARNELER DİJİTAL ORTAMDA ERİŞİME AÇILDI

2020-2021 eğitim-öğretim yılı karneleri, tüm sınıf kademelerinde 18 Haziran 2021 Cuma gününden itibaren dijital ortamda (e-Okul) öğrencilerin erişimine açıldı. Velilerin talepleri doğrultusunda öğrencilere karneleri ve belgeleri, 2 Temmuz'dan itibaren okul müdürlüklerince basılı olarak verilecektir.
18 HAZİRAN 2021 İTİBARIYLA KARNELER DİJİTAL ORTAMDA ERİŞİME AÇILDI

2020-2021 eğitim-öğretim yılı karneleri, tüm sınıf kademelerinde 18 Haziran 2021 Cuma gününden itibaren dijital ortamda (e-Okul) öğrencilerin erişimine açıldı. Velilerin talepleri doğrultusunda öğrencilere karneleri ve belgeleri, 2 Temmuz'dan itibaren okul müdürlüklerince basılı olarak verilecektir.

2 Temmuz 2021 Cuma Günü 2020-2021 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte, İlimiz genelinde resmi/özel 789 Okulumuzda, 153.249 öğrencimiz yaz tatiline başlayacaklardır. 2020-2021 Eğitim öğretim yılının kapanışı ve karne etkinliği, 2 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecektir.

21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında tüm okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında öncelikle okulların kendi imkânları ile yapacakları faaliyetler olmak üzere, yerel imkânlar ve diğer kamu kuruluşları işbirliğinde öğrencilerin ihtiyaçlarına göre okul müdürlüklerince belirlenen faaliyetler gerçekleştirilecektir. Bu etkinlikler, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda okula ve sınıfa özel düzenlenmelerle gerçekleştirilecektir.

21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında ortaöğretim düzeyindeki tüm resmî ve özel okullarda sorumluluk ve mazeret sınavları tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecektir. Ayrıca uzaktan eğitim sürecinde lise öğrencilerinin daha fazla desteklenmesine ihtiyaç duyulduğu tespit edilen başta sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler olmak üzere tüm alanlarda eğitim ve öğretim faaliyetleri planlanacaktır.

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte Bakanlığımız planlamaları doğrultusunda, bir buçuk yıl sürecek olan UDEP (Ulusal Destekleme Programı) kapsamında yaz dönemi telafi programı hayata geçirilecek ve  5 Temmuz'da başlayıp 31 Ağustos'a kadar sürecektir. Okullar yaz boyu açık kalacak ve dileyen öğrenciler bu tarihler arasında okullarında planlanan sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler başta olmak üzere farklı alanlarda eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılabileceklerdir.

Yaz dönemi telafi eğitimi programı kapsamında öğrencilerimiz; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve belediyelere bağlı tesis ve merkezlerden yararlanabileceklerdir.

Eğitim faaliyetlerine katılacak tüm öğrenci, veli ve öğretmenlere Covid-19 salgını koruma tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınarak HES kodu sorgulaması yapılacaktır.

Ayrıca geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da Bakanlığımızca hazırlanan "Arkadaş" adlı yaz tatili etkinlik kitabı ilkokul öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılacaktır. 

18-06-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.