MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı,  il protokolünün katılımıyla Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Gençlik Haftası vesilesiyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, gençlerimize yönelik çevrim içi etkinlikler ve ödüllü yarışmalar düzenlendi. Etkinlik ve yarışmalar hafta boyunca devam edecek.
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Menteşe Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.  Tören, Vali Yardımcısı Murat Kahraman, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre ve il protokolünün katılımlarıyla gerçekleşti. Çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlemiş olduğu Akif'e Mektup yarışmasında dereceye giren gencin mektubu okundu ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirldi. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102'nci yıl dönümü dolayısıyla protokol üyelerine 102 balon verilerek gökyüzüne bırakıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçların kortej geçişinin ardından program son buldu.

Gün içerisinde ise Müdürlüğümüzce il genelindeki tüm resmi/özel ortaöğretim öğrencileri arasında çevrim içi "Gameathon Genç"  oyun ve öğrenme maratonu, çevrim içi ödüllü satranç turnuvası ve çevrim içi ödüllü bilgi yarışması düzenlendi. 19 Mayıs 2021 Çarşamba saat 14.00-16.30 arasında gerçekleşen "Gameathon Genç"  oyun ve öğrenme maratonunda gençler atölyelerde bilgi, beceri ve yetkinliklerini sergileme imkanı buldular. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Muğla İl Temsilciliği iş birliğiyle saat 18.00'de başlayan çevrim içi satranç turnuvasında, genç beyinler stratejik hamleler yaparak kıyasıya yarıştılar. Ardından saat 19.30'da ortaöğretim öğrencileri arasında, "Kahoot Bilgi ve Genel Kültür Yarışması" gerçekleştirildi. 20 sorunun yer aldığı çevrim içi yarışmada gençler bilgilerini sınarken öğretici, eğlenceli ve heyecan dolu dakikalar yaşadılar.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak saat 19.19'da, İstiklal Marşı okundu. Muğla'da da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün öncülüğünde Atatürk Stadı'nda gerçekleştirilen kutlamaya, Muğla Valisi Orhan Tavlı ve il protokolü katıldı. 19.19'da il genelindeki tüm okullarımız aydınlatılırken başta gençlerimiz olmak üzere Muğlalı vatandaşlar evlerinin pencerelerinden, balkonlarından İstiklal Marşı'nı tek yürek okudular.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen etkinliklerimiz hafta sonuna kadar devam edecek. 19 Mayıs ruhunu idrak etmek ve bayram coşkusunu yaşatmak adına gerçekleştirilecek olan etkinliklerimiz:

* 20 Mayıs 2021 Perşembe saat 14.00'te gençlerimizin katılımıyla bisiklet turu düzenlenecek.

* 20 Mayıs 2021 Perşembe Saat 20.30'da ise Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz ve Muğla'mızın gururu Süleyman Atlı ile çevrim içi söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşiye ilimizde bulunan Menteşe Spor Lisesi, Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi spor programı uygulayan Proje Okulu öğrencilerimiz başta olmak üzere spora meraklı öğrencilerimiz konuk olarak katılabilecek.

* 21 Mayıs 2021 Cuma saat 15.00'te ilimizde öğrenim gören resmi ve özel liselerdeki öğrencilerden oluşan ilçe takımları arasında çevrim içi şarkı yarışması gerçekleştirilecek.

 * 22 Mayıs 2021 Cumartesi saat 13.00'te, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) Muğla İl Temsilciliği iş birliğinde ortaöğretim öğrencileri ve ortaokul öğrencileri arasında, çevrim içi reversi turnuvası yapılacak.

20-05-202120-05-202120-05-202120-05-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.