MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'da yaktığı kurtuluş meşalesinin 103. yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı milletçe birlik beraberlik içinde kutlamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz. 

19 Mayıs 1919'da Samsun'da yanan kurtuluş meşalesi; Amasya, Erzurum, Sivas'ta parlamış ve oradan vatanın tüm sathına yayılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan bu kutlu mücadelede, vatanımıza ve bayrağımıza yönelen her türlü tehdide karşı milletimiz, "Ya bağımsızlık, ya ölüm!"  diyerek esarete asla boyun eğmemiş; milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtarmıştır.

Ulusal kurtuluş mücadelesine giden yolda ilk adımın atıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin de temellerinin atıldığı milli hafızamıza kazınmış önemli bir gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesine anlamlı ve önemli bir günü Türk gençliğine armağan etmiş, "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." diyerek gençliğe olan inancını ortaya koymuştur. 

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, ülkemizin gelişip kalkınmasına ve yükselmesine katkı verecek en önemli hazinelerimiz, aydınlık yarınlarımızdır. Gençlerimizi, milli ve manevi değerlerimizle donanmış, bilime ve teknolojiye meraklı, okuyan, araştıran, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Şunu bilhassa belirtmek gerekir ki gençlerimizin ülkemizi, bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, eğitimde, sporda, kültür ve sanatta en güzel şekilde temsil edeceklerine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                  Emre ÇAY

                       İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.