MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 LGS TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI

LGS kapsamında yapılan Merkezi sınav sonuçları ile Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunun yayımlanmasının ardından LGS tercihlerini yapacak olan öğrencilerimiz  için  tercih danışmanlığı hizmeti  başladı. Öğrenciler Eğitim Bilişim Ağı (EBA ) üzerinden canlı olarak tercih danışmanlığı alacaklar.
2020 LGS TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI

EBA üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen tercih danışmanlığı ile rehber öğretmenler, öğrenci ve velilerle bir araya gelerek  20-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında tercih danışmanlığı hizmeti verecekler.

 Eğitim Bilişim Ağı (EBA)'nda canlı olarak hizmet verecek tercih danışmanlığı için ilimizde hazırlıklar  tamamlanarak, öğrenci ve velilerimiz için rehberlik çalışmalarına başlandı. 

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine kurulan Psikososyal Destek hattı 280 48 48 nolu telefondan 20-29 Temmuz haftası boyunca öğrencilere ve velilere yönelik tercih danışmanlığı hizmeti sunulacak. 

Tüm öğrencilerimize tercihlerinin hayırlı olmasını temenni ederiz.

 

 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu için tıklayınız.

2020 Merkezi Yerleştirme ve Yerel Yerleştirme Tercih Rehberi için tıklayınız 

20-07-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.