MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2022 Yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu, Kontenjanları ve Bilgilendirme Toplantısı Takvimi Yayımlandı

2022 Yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu, Kontenjanları ve Bilgilendirme Toplantısı Takvimi Yayımlandı

Bilim ve sanat merkezlerine öğretmen alımı amacıyla hazırlanan "2022 Yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu" ve kontenjanlar yayımlanmıştır.

Bakanlığımıza bağlı bilim ve sanat merkezlerinin (BİLSEM) öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik öğretmen alımı yapılacaktır.

Başvuru ve onay işlemleri 24-28 Ocak 2022 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr  adresinden yapılacaktır. 

Başvuruda bulunacak öğretmenlerin; MEBBİS e-Personel Modülündeki öğrenim, hizmet durumu ve benzeri bilgilerine ilişkin eksiklikleri gidermek veya yanlışlıkları düzeltmek amacıyla başvuruda bulunmaları hâlinde gerekli işlemler il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince atama takviminde belirtilen başvuru ve onay sürecinden önce gerçekleştirilecektir. Değerlendirme Kriterleri Formu'nda (EK-2) puan aldıkları kriterlere ilişkin belgeler, kadrolu oldukları okul/kurum müdürlükleri tarafından "aslı görüldü" şeklinde onaylanarak öğretmen tarafından sisteme yüklenecektir.     

İl öğretmen değerlendirme komisyonuna belge gönderilmeyecektir.

Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmen Seçme ve Atama Bilgilendirme Takvimi doğrultusunda ilimizde düzenlenecek olan toplantılar, ekteki takvime göre 25 ve 26 Ocak'ta yapılacaktır.

Toplantılar çevrim içi yoluyla da yapılabilecektir. Toplantıda kullanılacak sunuma ek olarak BİLSEM'in ve projelerin fotoğrafları ve videoları kullanılabilir.

Öğretmen seçme ve atama sürecine ilişkin iş ve işlemlerin kılavuzda yer alan hükümler doğrultusunda yapılması gerekmektedir. 

"2022 Yılı Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu"nu indirmek için tıklayınız.

"2022 Yılı Bilim ve Sanat Merkezleri Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu Kontenjanları"nı indirmek için tıklayınız.

"2022 Yılı Muğla Bilim Sanat Merkezleri Öğretmen Seçme ve Atama Bilgilendirme Toplantı Takvimi" indirmek için tıklayınız.

"2022 Yılı Muğla Bilim Sanat Merkezleri Kontejanı" için tıklayınız.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.