MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılı için hazırlanan e-Dergi

 Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yıl kutlamaları kapsamında çocuklarımıza özel e-dergi hazırlandı.  
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılı için hazırlanan e-Dergi

23 Nisan Dergisi İçin TIKLAYINIZ

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE'nin mesajı;

 

Sevgili Çocuklar,

        Size, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ''Küçük hanımlar küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, ikbal ışığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizlersiniz." sözüyle merhaba demek istiyorum.

        Merhaba geleceğimizin gülleri, merhaba geleceğimizin yıldızları, güzel çocuklarımız.

        Bu yıl, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, Türk halkının olağanüstü çabalarıyla milli egemenliğine kavuştuğu ve Büyük Türk Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan gününün, 100.yıl dönümünü yaşıyoruz.

 

 Sevgili Çocuklar,

        23 Nisan 1920'de Ankara'da yurdumuzu aydınlatan bir bağımsızlık güneşi doğdu. Bu güneş ki, vatan sevdasıyla yanan yüreklerin saçtığı ışıkla, milletimize pırıl pırıl bir geleceğin müjdecisi oldu. Ülkemizin istiklaliyle daha da parlayan bu güneşin doğduğu gün, Atatürk tarafından siz çocuklara bayram olarak armağan edildi.

       Öğretmenlerinizle beraber, her gün bir öncekinden daha bilgili,  değerlerimizi bağlı, en doğru ve en donanımlı biçimde yetişmeniz için var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Geleceğimizin garantisi olan siz çocuklarımıza çok güveniyorum. Her konuda elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağınızı biliyorum. Hiç pes etmeyin çocuklar, hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Güzel ülkemiz, sizin sayenizde yükselerek gelişmeye devam edecek.

Kıymetli Yavrularım,

,

      Sizlere armağan edilmiş bayram gününde, her yerde ve her zaman çocuk olmanın şenliğini yaşayın, bu güzel günün tadını çıkarın.

      Bilin ki benim bayramım çocuk gülüşlerinizdeki coşkuda, mutlulukla parıldayan gözlerinizde.

      Hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

 

 

Pervin TÖRE

İl. Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.