MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı coşkulu bir şekilde gerçekleşti.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİ

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında İlk Tören Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi. Buradaki törene  İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, Menteşe Kaymakamı Caner YILDIZ, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞEN, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar 25-11-201825-11-201825-11-201825-11-201825-11-201825-11-201825-11-201825-11-201825-11-201825-11-2018katıldı.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE  Atatürk Anıtına Çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN´IN 24 Kasım Kutlama Mesajı Okundu.

 

Törenin ardından kutlama programı için  Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezine geçildi.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen ve sunuculuğunu Edebiyat Öğretmeni Mustafa TUĞLU ve Ayşegül TUĞLU ´in yaptığı programa  Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Eğitim Fakültesi Dekanı Bilal DUMAN, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Tören, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Daha sonra öğretmenlik mesleğine yeni adım atmış öğretmenler adına Pınar Zabun, emekli öğretmenler adına ise Hatice Taşçı birer konuşma yaptı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre tarafından yapıldı.

 Konuşmasına “Millet Mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenliğin verildiği bu anlamlı günde; ülkemizin 81 vilayetinde, şehir merkezlerinden en ücra köylerine kadar vatanın her karışında ve yurtdışında vazifelerini hakkıyla ifa eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” sözleriyle başlayan  İl Müdürümüz Pervin TÖRE Kültürümüzde ve bakış açımızda öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli ve onlar kadar azizdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir kültüre sahibiz.”, “Daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için geleceğimizi  emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirecek, birlikte omuz omuza yürüyecek, eğitim adına yaktığımız meşalemizi nesilden nesle aktaracağız.” diye seslenen İl Müdürümüz Pervin TÖRE  “Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum, emekli öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu günler diliyor, şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Muğla Milletvekilimiz Sayın Yelda Erol GÖKCAN bir konuşma yaparak Muğla´mızda ve güzel ülkemizin farklı bölgelerinde görev yapan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, eğitim camiamızın  24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.” Dedi.

Törende Muğla Valimiz Sayın Esengül CİVELEK’ te bir konuşma yaptı. Konuşmasına tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başlayan Vali Civelek, “Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle, saygıyla, minnetle anıyorum. Toplumların oluşmasında, gelişmesinde, şekillenmesinde öğretmenlerimizin çok önemli bir yeri vardır. Öğretmenlerimiz toplumun geleceği olan yeni nesillerin hayata hazırlanma sürecinde eğitim sistemimizin amaçları doğrultusunda bilgili, üretken, yeniliklere ve değişimlere uyumlu, iletişimi güçlü, empati becerisi gelişmiş, sorumluluk, özgüven sahibi, milli ve manevi değerleri benimsemiş bireyleri yetiştirme görevlerinin yanı sıra toplumun değerlerinin, kültürünün ve geleneklerinin aktarılmasında da sorumluluk sahibidir.” dedi.

Konuşmaların ardından adaylık süreçleri kalkan ve mesleğe yeni başlayan öğretmenleriz  yemin ettiler.  Yemin töreninin ardından Sayın Valimiz Esengül CİVELEK’ e Ay Yıldız işlemeli Türkiye Haritası portresi takdim edildi.

Sahneye davet edilen mesleğini uzun yıllar başarıyla icra etmiş emekli  öğretmenlerimize Sayın Valimiz Esengül CİVELEK tarafından “Hizmet Şeref Belgesi”  takdim edildi.

 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerimize Sayın Vekilimiz Yelda Erol GÖKCAN, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Cumhur Çoban ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE tarafından ödülleri verildi.

 Program daha sonra Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerimizin seslendirdiği oratoryo ile devam etti. Son olarak yine Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin seslendirdiği türkülerin yer aldığı konserle kutlama programı sona erdi.

Programın ardından Protokol, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde Şehit Öğretmenlerimizin anısına açılan, terör örgütlerince şehit edilen öğretmenlerimizin resimlerinin yer aldığı fotoğraf sergisini gezdi. İl Müdürümüz Pervin TÖRE burada Şehit öğretmenlerimiz ile ilgili bilgiler paylaştı.

25-11-201825-11-2018

25-11-2018

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.