MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olan basın, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir. Basın mensuplarımız, demokratik bir toplumun en başta gelen haklarından olan doğru ve tarafsız haber alma özgürlüğünü sağlayarak çok önemli bir görevi icra etmektedirler.

Günümüzde özellikle sosyal medyada yaşanan bilgi kirliliğine karşı toplumun doğru ve güvenilir habere ulaşmasında basınımızın varlığı önemli yer teşkil etmektedir. Nitekim ülkemizin ve demokrasimizin büyük bir sınavdan geçtiği 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde, dünyada ve ülkemizde etkin olan koronavirüs salgınında, 2021'de ilimizde orman yangınları felaketinin yaşandığı zorlu süreçte, milletimizin olağanüstü durumlarla karşılaştığı her türlü kriz döneminde kamuoyunun aydınlatılması noktasında, basınımız önemli bir misyonu yüklenmiştir.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizde Bakanlığımız adına, Valiliğimiz himayelerinde yürüttüğümüz eğitim çalışmalarımızın kamuoyuyla paylaşılmasında basınımızın varlığı bizlere güç vermektedir.

İlkeli ve tarafsız bir anlayışla, büyük bir özveri ve sorumluluk bilinciyle mesai kavramı gözetmeksizin zor görevlerini ifa eden basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor; çalışmalarında hepsine başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Emre ÇAY          

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.