MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ FARKINDALIK PROGRAMI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, İlimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak  Muğla Engelli Derneklerinin Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni yapıldı. Ardından Menteşe Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören öğrencilerin, öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları farkındalık programı gerçekleştirildi.
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ FARKINDALIK PROGRAMI

Her yıl 3 Aralık'ta kutlanan Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Osman Toprakçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Ersöz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yaşar, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, Muğla Engelliler Derneği, Muğla Beyazay Derneği, Zihinsel Engelliler Derneği, Engelsiz Üniversite Topluluğu, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler, engelli bireyler ve vatandaşlar katıldı.

Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Muğla Engelliler Derneği, Muğla Beyazay Derneği ve Muğla Zihinsel Engelliler Derneği'nin çelenk sunumu gerçekeştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Osman Toprakçı günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Ardından "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" münasebetiyle, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Menteşe Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda farkındalık programı düzenlendi. "Milas Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunun" hazırlamış olduğu programa, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Osman Toprakçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okumasının ardından, slayt gösterisi, protokol konuşmaları ve özel birey yetiştiren bir annenin konuşması yer aldı. Milas Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören öğrencilerin, öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları bardakla ritim gösterisi, dans gösterisi, müzik dinletisi salondakiler tarafından büyük beğeni toplandı. Programın sonunda okulun seramik ve el sanatları atölyesinde öğrencilerin yaptığı el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı sergi gezildi.

 03-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-2019

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.