MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. Sınıf Öğrencilerimize Çevirimiçi LGS Deneme Sınavı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce LGS sınavlarına girecek 8. sınıf öğrencilerine, çevirimiçi deneme sınavı 30 Nisan Perşembe günü saat 13.30'da yapılacak.
8. Sınıf Öğrencilerimize Çevirimiçi LGS Deneme Sınavı

Covid 19 salgını sebebiyle 16 Mart 2020 tarihinden bu güne okullarda eğitime ara verilmesi ve uzaktan eğitim sürecine geçilmesiyle birlikte öğrencilerin dersleri ve sınavları da çevirimiçi ortama taşındı.

Muğla genelinde 8. sınıflarda okuyan ve bu sene LGS sınavlarına hazırlanan öğrencilere, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce internet ortamında online (çevirimiçi) deneme sınavı yapılacak. 16 bin 46 öğrencinin katılacağı sınav 30 Nisan Perşembe Günü saat 13.30 da başlayacak. İki oturum şeklinde yapılacak online sınav uygulaması  "http://muglaodm.meb.gov.tr" adresine giriş yapılarak gerçekleşecek.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde geçtiğimiz sene kurulan Muğla Ölçme ve Değerlendirme Merkezinin çalışmaları ile hazırlanan deneme sınavında; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din kültürü ve Ahlak Bilgisinden olmak üzere toplam 90 soru yer alacak.

 

* Uzaktan eğitim kapsamında, 8. Sınıf öğrencilerimizin kazanımlarını ölçmek ve değerlendirmek amacıyla, Muğla Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından online sınav yazılım programı tasarlanmıştır.

* Sınav, 30 Nisan Perşembe günü saat 13.30'da yapılacaktır. 

*Sınav iki oturum şeklinde yapılacak; Birinci oturum:13.30, ikince oturum: 15.30 da gerçekleştirilecek

* Deneme sınavında Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din kültürü ve Ahlak Bilgisinden olmak üzere toplam 90 soru yer alacaktır.

* Öğrencilerimiz, Online sınav Uygulamasını  "http://muglaodm.meb.gov.tr" adresine giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

* Tüm Okul Müdürlerine resmî yazı ile gönderilen öğrencilerin sınava girişlerinde kullanacakları "kullanıcı ıd ve şifrelerini" her öğrencimize tek tek ulaştıracak ve öğrencilerimiz bu giriş bilgilerini girerek sınava katılacaklardır.

* Sınav ile ilgili Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden ve resmi hesaplarından gün boyu bilgilendirme yapılacaktır.

 

Sınava Girecek Tüm Öğrencilere Başarılar Dileriz.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.