MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. VE 12. SINIF DÜZEYİNDE ÇEVRİMİÇİ SINAVLAR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi çalışmaları dahilinde, ortaöğretim programlarındaki amaç ve kazanımların öğrenim düzeylerini, bilimsel ölçütlere uygun standart ölçme araçları ile ölçmek, elde edilen verilerin analizini yapmak, sentezlenen veriler ışığında öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin başarıya yönelik yöntem ve strateji geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla, ilimiz 8 ve 12'inci sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yönelik "Çevrimiçi Sınavlar" yapılacaktır.
8. VE 12. SINIF DÜZEYİNDE ÇEVRİMİÇİ SINAVLAR

Sınav Sonuçları için Şifre Nasıl Oluşturulur?

Okul Müdürlüklerimiz öğrencilerin sınav sonuçlarını öğrenmelerine olanak sağlayan şifreyi videoda yer alan açıklamalar doğrultusunda oluşturabilirler.

 

 

 

 

 

Çevrimiçi sınavlar:

 4 Ocak 2021 tarihinde başlayıp 17 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecektir. 

 Sınav tarihleri 8 ve 12. sınıflar için farklı günlerde  planlanmıştır.

 

8 ve 12. sınıflar için çevrim içi sınavlar hafta içi kazanım değerlendirme sınavları, hafta sonu LGS/TYT denemeleri olmak üzere 2 farklı kategoriden oluşmaktadır.

Kazanım değerlendirme sınavları 8. sınıflar için Matematik-Fen Bilimleri-İngilizce ve Türkçe-T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere 2 testten oluşmaktadır.

12. sınıflar için Türkçe-Matematik, Coğrafya-Tarih-Felsefe-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fizik-Kimya- Biyoloji olmak üzere 3 testten oluşmaktadır.

 

28-12-2020

 

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN KILAVUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ

 Çevrim İçi Sınav Uygulama Kılavuzu için tıklayınız.

 

 

 

 

SINAV TAKVİMİ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELLERE TIKLAYIN

 

 28-12-202028-12-2020

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.