MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 ÇALIKUŞU MUĞLA E DERGİMİZİN 8. SAYISI YAYIMLANDI

Bakanlığımızın talimatlarıyla 81 İlde yürütülen  e-dergi projesi kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen 81 Çalıkuşu Muğla e-dergimizin 2023 Ocak ve Şubat aylarını içeren 8. sayısı yayımlandı.   
81 ÇALIKUŞU MUĞLA  E DERGİMİZİN 8. SAYISI YAYIMLANDI

81 Çalıkuşu Muğla  e-Dergi için tıklayın

ÖNSÖZ

Muğla Çalıkuşu e-Dergimizin 8. sayısını, 6 Şubat'ta meydana gelen ve hepimizi derinden sarsan büyük deprem felaketinin gölgesinde hazırladık. Bu itibarla hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen ve çok büyük yıkımlara, binlerce can kaybına sebep olan asrın felaketi, yüreklerde tarifsiz acılara yol açtı. Ne mutlu ki bizler, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmeyi başaran bir millet olarak depremzedelerin yaralarını sarmak, hayatlarını idame ettirebilmelerini sağlamak için devlet ve millet el ele verdik, hepimiz tek yürek olduk.

Muğla eğitim ailesi olarak asrın felaketinin ilk anından itibaren mesleki eğitimden halk eğitimi merkezlerimize, rehberlik araştırma merkezlerimizden Muğla MEB AKUB personelimize, öğretmenlerimizden usta öğreticilerimize, öğrencilerimizden velilerimize, depremzedelerin hayati ihtiyaçlarını gidermek onlara destek olmak adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık. Muğla eğitim camiamızın her bir ferdine gösterdikleri bu dayanışmadan dolayı şükranlarımı sunuyor, bu zorlu süreci el birliğiyle aşacağımıza da gönülden inanıyorum.

Ağırlıklı olarak depremzedeler adına yürüttüğümüz faaliyetlere ayırdığımız Muğla Çalıkuşu e-Dergisinin 8. sayısının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

Emre ÇAY

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.