MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İL'DEN ÖĞRETMENLERE BODRUM'DA MÜZE EĞİTİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından "Müze Eğitimi Sertifika Programı"  Bodrum Royal Arena Otelde başladı. Öğretmenler 5 gün boyunca Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'nde yapılacak eğitim çalışmaları ile "Müze Eğitimi" alacaklar.
81 İL'DEN ÖĞRETMENLERE BODRUM'DA MÜZE EĞİTİMİ

18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan eğitimler, öğretmenlerimize uzmanlar ve akademisyenler tarafından verilecek.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre konuşmasında, "Müzeleri, sadece gezilecek yer olarak görmemeli. Müzeler aynı zamanda, öğrencilerimizin görerek yaşayarak öğrenmelerine olanak sağlayan, okul dışı öğrenme ortamları arasında ilk sırada. Öğretmenlerimiz almış oldukları bu eğitim sayesinde, hem kendilerini geliştirme imkânı bulacaklar hem de öğrencilerimize milli tarih bilincini müzelerin otantik ortamlarında daha somut ve kalıcı olarak kazandırabilecekler." dedi.  

Söz konusu işbirliği protokolü kapsamında, öğretmenlerin müzeleri eğitim ortamı olarak kullanmaları ve çocukların sınıf içi öğrenmelerini daha gerçekçi öğrenme ortamlarına taşıyarak farkındalık, bilinç ve beceriye ilişkin kazanımların birleştirilmesi hedefleniyor. Program kapsamında başta tarih eğitimi olmak üzere diğer derslerin kazanımları, müzelerin tarihsel ve arkeolojik ikliminde öğrencilere aktarılması amaçlanıyor.

Müze Eğitim Programı

Prof. Dr. Ayşe ÇAKIR İLHAN "Müze Eğitimi",

Prof. Dr. Müge Artar " Müzede Öğrenme ve Müzede Ölçme Değerlendirme",

Doç. Dr. Ayşe Okvuran ve Dr. Ceren Karadeniz  "Müze Eğitiminde Kullanılan Yöntem ve Teknikler",

Dr. Kadriye Tezcan Akmehmet "Müze ve Miras",

Sebla Kut, Hüsne Çiğdem " Müzede Teknoloji Kullanımı"
  

 

18-11-201918-11-201918-11-201918-11-201918-11-201918-11-201918-11-2019

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.