MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE OKULU BAŞLADI, OKUL SIRALARINA VELİLER OTURDU

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan "Aile Okulu Projesi" ile anne ve babalar okul sıralarına oturdular.
AİLE OKULU BAŞLADI, OKUL SIRALARINA VELİLER OTURDU

Muğla'da Halk Eğitimi Merkezleri koordinesinde ebeveynlere yönelik olarak okullarda açılan kurslarda, anne ve babalara çocuklarının eğitimine ve sağlığına katkı sunacak eğitimler veriliyor.

Toplumun temeli olan aileyi güçlendirmek amacıyla Bakanlığımız tarafından 81 ilde başlatılan "Aile Okulu Projesi" kapsamında, Muğla'da İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde 483 öğretmen eğitici eğitimi aldı. Eğitimlerini tamamlayan öğretmenler, Halk Eğitimi Merkezleri tarafından açılan 94 kursta, 2074 veliye eğitim verdi.

Aile Okulu'nda öğrenci olan ve sınıf sıralarına oturan velilere, 10 ana başlık altında eğitim veriliyor. Aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hale getirmeyi hedefleyen eğitimlerde; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocuklara olumlu davranış kazandırma yöntemlerine ışık tutması amacıyla aile içi iletişim becerileri, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler, ilk yardım, çevre koruma bilincinden oluşan 10 farklı konu başlığı yer alıyor. 

Öğrencinin gelişiminde aile kavramının önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Bakanlığın başlattığı Aile Okulu projesi ile velilerin kapsamlı ve farklı alanlarda verilen eğitimlerle desteklendiğini belirtti. İl Müdürümüz Emre Çay, "Eğitimin en önemli paydaşı olan velilerimizi, Aile Okulu Projesi ile okul sıralarımıza alıyoruz. Onları birer ebeveyn olarak çocuk gelişimi, eğitimi ve sağlığı konularında bilgi sahibi olmaları için çalışıyoruz. Okul ve aile arasında iş birliğini bu eğitimlerle daha da anlamlı hale getiriyoruz. Şu ana kadar il genelinde açılan 94 kursumuzda, 2074 velimize ulaştık. Kurslarımızı yaygınlaştırmaya devam edeceğiz." dedi.

Aile okulu kursuna katılan veliler, almış oldukları eğitimlerden çok faydalandıklarını ve memnuniyet duyduklarını bildirdiler.

14-10-202214-10-202214-10-202214-10-202214-10-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.