MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLEMLE YARIŞIYORUM BİLGİ VE GENEL KÜLTÜR YARIŞMASI

Müdürlüğümüzce, ilimizde  ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize ve ailelerine yönelik Kahoot! üzerinden çevrimiçi Aileler Arası Bilgi ve Genel Kültür Yarışması düzenleniyor. Dereceye giren yarışmacıların tablet, akıllı saat ve internet paketi ile ödüllendirileceği yarışmalar 1 Ocak Cuma akşamı başlıyor.  
AİLEMLE YARIŞIYORUM BİLGİ VE GENEL KÜLTÜR YARIŞMASI

2021 senesinin evde geçireceğimiz ilk günlerinde öğrencilerimizin aileleriyle evde kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerini ve bilgi ve genel kültürlerini ölçme fırsatı yakalamaları  için öğrencilerimiz  ve ebeveynlerine yönelik olarak  Ailemle Birlikte Yarışıyorum, Aileler Arası Bilgi  ve   Genel Kültür Yarışması   düzenliyoruz. İlkokul, ortaokul ve lise  kademesindeki öğrencilerimiz ve  ailelerine  yönelik olarak düzenlediğimiz bilgi yarışması çevrimiçi olarak Kahoot! Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

 

1 Ocak 2021 Cuma günü saat 19.40 ta İlkokul seviyesinde öğrencilerimiz ve aileleri için başlayacak olan yarışmalar, 2 Ocak Cumartesi günü ortaokul ve 3 Ocak Pazar günü de Lise kademesinde öğrencilerimiz ve aileleri için  KAHOOT Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

 

Bilgi yarışması  20 soru üzerinden yapılacak. Yarışma süresi 20 dakika olacak. Okul düzeylerine göre hazırlanan sorular bilgi ve genel kültür alanlarından olacak.

Soru dağılımı için tıklayın.

 

Aileler yarışmaya kullanıcı adı (nickname) olarak kurum kodu - öğrencinin okul  numarası ve Öğrencinin isim ve soyismini baş harflerini yazarak ve yarışma saatinde yayımlanacak olan şifre (Pin Kodu) ile giriş yapabilecekler. Pin Kodu yarışma saatinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü @mugla_mem sosyal medya hesaplarından yayımlanacaktır.

 

 

Örnek:

öğrenci adı: Ali Başarılı

kurum kodu: 1234567 

öğrencinin okul numarası: 0000

Nickname (Kullanıcı adı) : 1234567-0000-AB

Pin Kodu: Yarışma saatinde yayınlayacağımız şifreyi gireceğiz

 

Kullanıcı adı olarak, Kurum kodu, öğrenci numarası ve ad-soyadının baş harflerini sırasıyla yazmadan giriş yapan yarışmacılar değerlendirilmeye alınmayacaktırlar.

 

Kurum kodunuzu öğrenmek için tıklayın

 

Her aileden en fazla 1 katılım yapılabilecektir. Ailede birden çok giriş yaptığı tespit edilen  yarışmacılar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmada dereceye giren yarışmacılar 12/01/2022 tarihinde  Milli Eğitim Müdürlüğü @mugla_mem sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir. Yarışma kontenjanla ile sınırlıdır. 

 

Her düzey yarışma için en yüksek puanı alan ve şartnameye uygun yarışan ve puan sıralamasında ilk üçe giren aileler Müdürlüğümüzce ödüllendirilecektir.

İlkokul, ortaokul ve lise kademesinde yarışma sonucuna göre,

1'inci olan ailelere tablet

2'nci  olan ailelere akıllı saat

3'üncü olan ailelere internet paketi

hediye edilecektir. 

 

 

 01-01-202101-01-202101-01-202101-01-202101-01-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.