MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKİF FİLMİ MUĞLA'DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

2021 yılının Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı ilan edilmesi vesilesiyle vizyona giren "Akif" filmini, Muğla Valiliği ve Müdürlüğümüz koordinesinde öğrenciler ücretsiz izleme imkânı buldu.  
AKİF FİLMİ MUĞLA'DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yılında Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle çekilen ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatını konu alan "Akif"  filmi; Vali Yardımcısı Caner Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü ve 300 kişilik öğrenci tarafından izlendi.

Muğla Valiliği ve Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen etkinlikte, Muğla 75. Yıl Fen Lisesi, Muğla Gazi Anadolu Lisesi, Menteşe Ziya İlhan Dağdaş MTAL öğrencileri,  tarihimize ışık tutan, milli ve manevi duyguları pekiştiren "Akif" filmini, Menteşe Rüya Park Prestige Sineması'nda ücretsiz izleme imkanı buldular. Filmin vizyonda olduğu süre içerisinde, Muğla genelinde yaklaşık 12 bin öğrenciye ücretsiz olarak izlettirilmesi planlanıyor.

Filmde, İstanbul'un işgalinden İstiklal Marşı'nın kabul edildiği tarihe kadar olan dönem, istiklal sevdasını tüm sinelere kalemiyle işleyen dava adamı Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve milli mücadelenin en zor günlerinde İstiklal Marşı'nı yazma süreci anlatılıyor.

Senaryosu Mehmet Akif Ersoy'un ailesinin verdiği muvafakatname ve Sebilürreşad Dergisinin katkısıyla oluşturulan Sadullah Şentürk'ün yönettiği filmde; Yavuz Bingöl, Murat Han, Fikret Kuşkan, Mine Çayıroğlu ve Nazım Körmükçü gibi oyuncular rol alıyor.

07-10-202107-10-202107-10-202107-10-202107-10-2021

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.