MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANASINIFI VE 1. SINIFLARDA ÖĞRENCİLERİN ŞUBE VE ÖĞRETMENLERİ KURA İLE BELİRLENDİ

Muğla genelinde bu sene ilkokul 1. sınıfa başlayacak olan ve anasınıflarına ilk defa kayıt yaptıracak olan öğrencilerin şube belirleme kuraları çekildi. Velilerin büyük bir heyecanla katıldığı kura işlemleri okulların toplantı, konferans, spor salonları ile açık alanlarında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşti.
ANASINIFI  VE 1. SINIFLARDA ÖĞRENCİLERİN ŞUBE VE ÖĞRETMENLERİ  KURA İLE BELİRLENDİ

  

Kura ile şube belirleme işlemleri tüm Muğla'da saat 10.30 da eş zamanlı olarak başladı. İl genelinde 295 resmi ilkokulda 1. sınıfa, 22 bağımsız anaokulu ve 278 resmi anasınıfına başlayacak olan toplam 25 bin öğrencinin şubeleri ve öğretmenleri, çekilen kuralar ile belirlendi.

 

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında, Türkiye'de ilk defa Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu il genelinde şubelerin kura ile belirlenmesi işlemi, veliler tarafından takdirle karşılanmıştı. Özellikle okul kayıtlarında yaşanan ve bazı okullarda torpilli sınıflar oluşturulduğu iddialarının önüne geçmek, her çocuğun eşit imkânlarda eğitim görmesini sağlamak adına gerçekleştirilen kuralar ile öğrenciler eğitim öğretim hayatlarına başlamışlardı. Velilerden ve okullardan gelen olumlu dönüşler sonucunda, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü uygulamayı bu sene de devam ettirdi.  Bu sene ikincisi gerçekleştirilen kura ile şube belirleme işlemleri "Şube Belirleme Komisyonları tarafından" İlkokul 1. sınıf, anasınıfı, bağımsız anaokulu ve uygulama anasınıflarına yeni kayıt olan öğrencilerin velilerinin huzurunda, 13 İlçede eş zamanlı olarak yapıldı. Okulların konferans ve spor salonlarında ve okul bahçelerinde oluşturulan sosyal mesafeli ortamlarında gerçekleşen kura işlemleri ile öğrencilerin şubeleri ve şube öğretmenleri belirlendi.

 

Öğrenciler yeni sınıflarında uyum eğitimine alınacaklar

 

Milli Eğitim Bakanlığının 2020-2021 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre  okullarda yüz yüze eğitim, 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacak. Yeni eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1.sınıfa başlayacak öğrenciler için 21-25 Eylül 2020 tarihlerinde uyum eğitimleri gerçekleştirilecek. Öğrencilere, kura ile belirlenen şubelerinde yeni  öğretmenleriyle, okulları hakkında bilgi edinmelerini sağlamak ve yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunmak amacıyla uyum eğitimleri verilecek.  

 

İlk ders 21 Eylül'de başlayacak

 

Ülkemiz genelinde 21 Eylül 2020 Pazartesi günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde çalan ilk ders ziliyle birlikte yüz yüze eğitim başlayacak.

 

 

25-08-202025-08-202025-08-202025-08-2020

25-08-202025-08-2020

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.