MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aralık Ayı Güvenli Eğitim Toplantısı Yapıldı

Güvenli Eğitim kapsamında, okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin değerlendirildiği, 2019 yılının son, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının dördüncü Güvenli Eğitim Toplantısı Muğla Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Aralık Ayı Güvenli Eğitim Toplantısı Yapıldı

 

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin artırılması amacıyla 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Aralık Ayı Okul Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Olcay ve Ayhan Yazgan, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, ilgili kurum amirleri, 13 ilçeden Temel-Ortaöğretim Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları katıldı. 

 

Açılış konuşmasını Pervin TÖRE yaptı

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE'nin açılış konuşması ve  sunumu ile başladı. Okulların açıldığı günden bugüne yapılan çalışmaları aktaran TÖRE, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Güvenli Eğitim Kapsamında yürütülen projeler ile ilgili bilgiler verdi..

Son günlerde okul kantinleri ile ilgili olarak ülkemizde yaşanan üzücü olaylar ve bu tür olayların ilimizde yaşanmaması adına alınan tedbirlere değinen TÖRE, "Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü  olarak bugüne kadar hiç bir okul kantinimizde bu tür bir üzücü olayın yaşanmadığı ve  bu tür üzücü olayların yaşanmaması adına tüm tedbirletin alındığı" bilgisini verdi.

Paydaş kurumlarla işbirliğinin önemini vurgulayan TÖRE " Kaymakamlara, Emniyet Müdürlüğüne, Jandarma Komutanlığına ve Sağlık Müdürlüğüne " okul güvenliğine yönelik çalışmaları ve katkıları için teşekkür etti. 

 

Bir Can Bin Umut Projesinde Yapılan Çalışmalar 

İl Müdürü Pervin TÖRE'nin konuşmasının ardından Okullarda ve okul çevrelerinde güvenliğin sağlanmasına yönelik tedbirler ve yürütülen projeler ile ilgili olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Öğretmeni Buket Ballıel Ünal tarafından sunum gerçekleştirildi. Sunumda, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında okulların ve öğrencilerin güvenliği, bağımlılıkla mücadele, eğitim kalitesinin arttırılması, okul servis araçları, okul sağlığı ve kantin denetimleri gibi konularda alınacak tedbirler ile paydaş kurumlarla yürütülecek ortak çalışmalar ele alındı. Bu sene uygulamaya konulan ve okul servislerine yönelik eğitim ve farkındalık çalışmalarının ön planda tutulduğu Bir Can Bin Umut Projesi kapsamında ilçelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Sunumda,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler ve paydaş kurumlarla gerçekleştirilen faaliyetler hakkında katılımcılar bilgilendirilirken İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından okul çevrelerinde yürütülen ve alınan güvenlik tedbirleri hakkında sayısal veriler  paylaşıldı.

Toplantı, katılımcılar ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

28-12-2019

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.