MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AVRUPA KONSEYİNDEN PROJE UZMANLARI PİLOT OKULLARIMIZI ZİYARET ETTİ

"Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında Avrupa Konseyi uluslararası proje uzmanları, ilimizde yer alan 11 pilot okulda planlanan çalışmaları ve proje sürecini değerlendirmek, rehberlik etmek  için okullarımızı ziyaret etti.    
AVRUPA KONSEYİNDEN PROJE UZMANLARI PİLOT OKULLARIMIZI ZİYARET ETTİ

MEB ve Avrupa Konseyi iş birliğiyle (Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanlığında) yürütülen "Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında, ilimizde yer alan 11 pilot okulda planlanan çalışmaları ve proje sürecini değerlendirmek üzere Avrupa Konseyinden Uluslararası Proje Uzmanı Angelos Vallianatos ve Proje Yürütücüsü Yasin Geren pilot okullarımızı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen okul ziyaretlerinde, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldız Yılmaz ve Proje Koordinatörleri Songül Çakmak ve Salih Macit, uzmanlara  eşlik ettiler.

"Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında ilimizde yer alan 11 pilot okuldan toplam 24 öğretmenimiz, geçtiğimiz yıl Ankara ve İstanbul'da düzenlenen eğitici eğitimlere katılmış, ardından bu eğitimleri tamamlayan eğitmen öğretmenlerimizce pilot okullardaki öğretmenlere, demokratik kültürün güçlendirilmesine ilişkin Şelale Eğitimleri 18-25 Eylül 2021 tarihleri arasında Fethiye, Bodrum ve Menteşe'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilmişti. Eğitimlerden sonra ise pilot okullarımızda komisyonlar oluşturularak projenin hedeflerine uygun yetkinlikler ve uygulanacak etkinlikler seçilerek her okulun kendi ihtiyaçlarına göre planlar oluşturuldu ve uygulanmaya başlandı. 

Pilot okullarda yapılan faaliyetleri yerinde inceleyen heyet; okul öncesinde Fethiye Zübeyde Hanım Anaokulu, Menteşe 75. Yıl Anaokulu, Milas Gümüşlük Anaokulu, ilkokullarda Bodrum Zeyyat Mandalinacı İlkokulu, Dalaman Atakent İlkokulu, Menteşe-Yenice İlkokulu/Ortaokulu, Seydikemer-Şehit Gürcan Akan İlkokulu, ortaokullarda ise Bodrum Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu, Bodrum Profilo Marina Ortaokulu, Ortaca Güzelyurt Şehit Asteğmen Tayyar Milat İlkokulu/Ortaokulu, Yatağan Madenler Ortaokulunu ziyaret etti.

"Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi" ile temel eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ve okullarda görev yapan tüm personel ile ailelerin de proje sürecine dâhil edilerek evrensel temel değerlerin yanı sıra temel hak ve özgürlükleri içine alan demokratik bir okul kültürünü eğitim sistemine yerleştirmek ve toplumun genelinde demokratik kültür uygulamalarını güçlendirmek hedefleniyor.

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.