MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AVRUPA ŞAMPİYONU SÜLEYMAN ATLI GENÇLERLE BULUŞTU

Muğlalı gençleri, Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz Süleyman Atlı ile buluşturduk.
AVRUPA ŞAMPİYONU SÜLEYMAN ATLI GENÇLERLE BULUŞTU

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz gençlerimiz için hafta boyunca çevrim içi söyleşiler, ödüllü yarışmalar ve etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Gençlik Haftasının büyük buluşması; Muğla'nın gururu, Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz Süleyman Atlı ile gerçekleştirildi. Zoom üzerinde çevrim içi gerçekleşen söyleşiye, ilimizde bulunan Menteşe Spor Lisesi, Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi spor bölümü öğrencileri ile ilimizdeki spora meraklı öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden Mustafa Tuğlu moderatörlüğünde yapılan söyleşi, Süleyman Atlı'nın Avrupa Şampiyonu olduğu Rus güreşçi ile mücadelesinden kesitlerle başladı. Ardından Milli güreşçimizin özgeçmişi verildi. Süleyman Atlı'nın daha ilkokul sıralarında -sınıf öğretmeni Kemal Erbilek'in teşvikiyle- Fethiye Hallaç Mezarlığında çimlerde güreşe başlamasından olimpiyat yolculuğuna uzanan başarı öyküsü aktarıldı. Bugünlere gelmesinde üzerinde emeği olan tüm hocalarına ayrı ayrı teşekkür ederek söze başlayan Süleyman Atlı, Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezinin hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Gençlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Süleyman Atlı, liseli öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtlayarak olimpiyatlara hazırlanma sürecinden, antremanlarından, beslenme ve uyku düzeni gibi yaşam biçiminden bahsetti. Başarıya giden yolda, gençlere önerilerde bulundu.

Çevrim içi söyleşiye,  Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Müdürü eski dünya şampiyonu Bünyamin Emik de katıldı. Süleyman Atlı ile büyük gurur duyduklarını belirten Bünyamin Emik, hedeflerinin Süleyman Atlı gibi nice sporcular yetiştirmek olduğunu belirtti. Programa katılan Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ercan Çatak ise, 2018 yılında spor okulunu Milas'ta açtıklarını, şu ana kadar 6 öğrenciyi milli takıma gönderdiklerini, bu sene verecek oldukları ilk mezunlarını üniversitelerin spor bölümlerine kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.

İl Milli Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Mehmet Yaşar şu sözleri kaydetti: "102 yıl önce 19 Mayıs'ta yanan ve gençlere emanet edilen o meşale, görüyoruz ki bugün de bize başarılarıyla gurur yaşatan gençlerimiz sayesinde el üstünde tutulmaya devam ediyor. Biz bugün Süleyman Atlı'yı, Avrupa Şampiyonu olarak konuk aldık, inanıyorum ki önümüzdeki zamanda kendisini Olimpiyat Şampiyonu olarak ağırlayacağız. Tüm yüreğimizle buna inanıyoruz, kendisiyle gurur duyuyoruz." dedi.

Şampiyon Süleyman Atlı, gençlere hayallerinin peşinden gitmelerini söyleyerek hedeflerine, doğru adımlarla ilerlemelerini, başarmaya inanarak çalışmalarını, hiçbir zorluğa yenilmemelerini söyledi. Herkese çok teşekkür eden Süleyman Atlı "İki ay sonra yapılacak olimpiyatlarda, dualarınızı bekliyorum." dedi.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.