MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE

Muğla Valiliği himayelerinde, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında yürüttüğümüz "Bağımlılıkla Mücadele" kapsamında, "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyununu, Menteşe ilçemizdeki ortaöğretim öğrencileriyle buluşturduk.           İstanbul Tiyatro Balansın oyuncularının sergilemiş olduğu oyunla; Menteşe, Bodrum, Marmaris ve Fethiye'deki lise öğrencilerimize, uyuşturucu bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz.    
BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE

 

Pembe Aslında Siyahtır" Oyunu ile ilgili Söyleşi

 "Metin Karaman" 

            Oyunumuzun adı "Pembe Aslında Siyahtır". Neden bu oyunu tercih ettik? Aile biliyorsunuz, çekirdek kurum. Çekirdek aile aslında ülkeyi, devleti temsil ediyor. Aile içinde yaşanan sorunlar gençlerimizi maalesef uyuşturucu tuzağına düşürebiliyor. Gençliğe "Hep pembe rüyalar göreceksin, bunu kullan." diyen bir tuzak var karşımızda. Aslında pembe ile gösterilen rüyalar, pembe değil siyah!  "Bir kereden bir şey olmaz, benim çocuğuma bir şey olmaz."  şeklinde vurdumduymaz davranırsak eğer, gençliği kaybederiz. Gençlik bizim geleceğimiz, eğer geleceğimizi böyle kör edilirse aile kurumu bitmiş olacak. Bu illete bulaşmış olan çocuklarımızın,  bu illetten kurtulması lazım.

           Oyunumuz ünlülerin barkovizyon görüntüsü ile başlıyor. Fakir bir ailenin oğlu, zengin bir ailenin kızı,  oyunumuzun kahramanlarını oluşturuyor. "Bu İlletin zengini, fakiri; kızı, erkeği yok. Bu illete bulaşma, bu illete bulaşırsan hayatın kararır!" oyunumuzun mesajı. Alt metinde herhangi bir maddeyi kullanırken göstermiyoruz, kullandıktan sonraki anı da vermiyoruz.         

              Oyunumuz "Gerçek sevgiyi annende babanda ara, o sana yeter." mesajı ile bitiyor.

 

 

           Oyun, 30 -31 Ekim Menteşe, 1 Kasım Bodrum, 4 Kasım Marmaris, 5 Kasım Fethiye'de sahne alacak.

 

 

30-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019
30-10-201930-10-2019 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.