MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN ÖZER, TEKNOFEST21'DE MUĞLA'NIN GURURU GENÇLERİMİZİN HEYECANINA ORTAK OLDU

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST21'de Muğla'nın gururu meslek liseli gençlerimizle bir araya geldi.  
BAKAN ÖZER, TEKNOFEST21'DE MUĞLA'NIN GURURU GENÇLERİMİZİN HEYECANINA ORTAK OLDU

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye'nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne ürettikleri doğa dostu elektrikli Gale48 adlı araçla katılarak MUTEG EA Teknofest Kurul Özel Ödülü'nü ve kupasını alan Menteşe Ziya ilhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'le bir araya geldi.

 

Stantları gezerek öğrencilerle sohbet eden ve gençlerin heyecanına ortak olan Bakan Özer, yarışmalar ve projelerle ilgili bilgi aldı. Bakanlığın 8 genel müdürlük ve 800 katılımcı ile bu festival içinde aktif rol aldığını belirten Özer, sürece katkı verenlere teşekkür etti.

 

TEKNOFEST'in öğrencilerin farklı bakış açılarını görmeleri açısından önemli bir organizasyon olduğunu dile getiren Bakan Özer, şunları kaydetti:

"TEKNOFEST'in düzenlenmesine büyük emek veren başta Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız olmak üzere Selçuk Bayraktar'a ve tüm çalışma arkadaşlarına en içten şükranlarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, savunma sanayiyle ilgili, özellikle yerli ve millî savunma sanayiyle ilgili, son yıllarda çok ciddi katkılar ortaya koydu. Tüm alanlarda savunma sanayiyle ilgili ciddi açılımlar gerçekleşiyor. Özellikle ilkokul, ortaokul çağındaki çocuklarımızın ve yükseköğretimde okuyan gençlerimizin bu atmosferde olmalarının, Türkiye'nin savunma sanayiyle ilgili hedefine odaklanmaları ve zihinlerini daha önceden o konular üzerine teksif etmeleri anlamında da çok büyük kazanç sağlayacağına inanıyorum. İnşallah, Türkiye ürettikçe çok daha güçlü olacaktır. Savunma sanayimiz; robotikte, uzay araçlarında ne kadar çok üretirse Türkiye bölgesinde ve dünyada o kadar iddialı bir ülke olacaktır." dedi.

 

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu da stant ziyaretlerinde MUTEG EA Takımı ile bir araya geldi. Gale48 hakkında bilgi alan ve aracı inceleyen Numanoğlu, Ziya ilhan Dağdaş MTAL öğretmen ve öğrencilerini çalışmalarından ve başarılarından dolayı tebrik etti.

 

Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ürettikleri 1 saat şarj ile 90 kilometre yol kat edebilen doğa dostu Gale48 adlı elektrikli araçla, İzmit Körfez Pisti'nde düzenlenen TEKNOFEST Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda Muğla'yı temsil etmiş, MUTEG EA Takımı Kurul Özel Ödülü ve kupasını almaya hak kazanmıştı.

27-09-202127-09-202127-09-202127-09-2021

27-09-202127-09-202127-09-202127-09-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.