MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM'DEN STRATONİKEİA TARİHE GENÇ BAKIŞ SERGİSİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün himayesinde, Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) resim bölümü öğrencilerinin "Stratonikeia Tarihe Genç Bakış" konulu fotoğraf sergisi Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde gerçekleştirildi.
BİLSEM'DEN STRATONİKEİA TARİHE GENÇ BAKIŞ SERGİSİ

18 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Menteşe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.  Küratörlüğünü Muğla BİLSEM resim öğretmenleri Mustafa Ceylan ve Sena Aybüke Yanmadık'ın yaptığı fotoğraf sergisinde30 resim yer aldı. Sergi BİLSEM müzik öğretmeni Ceren Tepe'nin çaldığı yan flüt eşliğinde gezildi.

Muğla BİLSEM resim öğretmenleri Mustafa Ceylan "Sergimizi öğrencilerin, yeni neslin tarihe ve müzeciliğe olan ilgisini artırmak amacıyla gerçekleştirdik. Datça'dan, Marmaris'ten, Yatağan'dan, Ula'dan farklı ilçelerden gelen öğrencilerimizle hafta sonu Stratonikeia Antik Kentine düzenlediğimiz bir etkinlikte fotoğraf çalışması gerçekleştirdik.  Elimizdeki malzemeyi kullanarak sanat nasıl yapılır diyerek öğrencilerimize verdiğimiz kısa bir fotoğraf eğitiminden sonra, öğrenciler ellerinde bulunan telefonları sanatsal araç haline getirip fotoğraf çekimine başladılar. Öğrenciler, kendi gözlerinden tarihe genç bakışlarıyla kendi düşüncelerini aktarmaya çalıştılar. Bu etkinlikle kültürel varlıklarımızı korumayı ve onları sanatla buluşturup tanıtmayı hedefledik." dedi.

18-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-2019 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.