MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR KAP SU, BİR KAP MAMA, HAYAT KURTARIR

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliği ile Menteşe Cumhuriyet Ortaokulunda "Bir kap su, bir kap mama, hayat kurtarır." sloganıyla farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.
BİR KAP SU, BİR KAP MAMA, HAYAT KURTARIR

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Kuray, öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşen "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" farkındalık etkinliği, Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu bahçesinde düzenlendi.

İl Tarım ve Orman Müdürü teknik personeli, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı veteriner hekimleri tarafından, Cumhuriyet Ortaokulu anasınıfı öğrencileri ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinliklerde; sokak hayvanlarının haklarına saygı, evdeki yiyecek atıklarıyla bir hayat kurtarılabileceği, nesli tükenmekte olan hayvanları korumanın önemi aktarıldı. Oyunlarla, taklitlerle, şarkılarla eğlenceli bir şekilde gerçekleştirilen etkinliklerde "Bir kap su, bir kap mama, hayat kurtarır." sloganıyla sokak hayvanlarının bakımı ve korunmasına dikkat çekildi.

Petshoplardan hayvan satın almaktan ziyade, barınaklardan hayvan sahiplenilmesi gerektiğine dikkat çeken İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak "Kediyi köpeği seviyorsanız barınaklarımızdan ücret ödemeden sağlıklı bir şekilde sahiplenebilirsiniz. Can dostlarımızın biz aşılarını da tedavilerini de yapıyoruz, sizlerin sayesinde de bir yuvaları olur. Ama onları sokaklara terk etmemek şartıyla." dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürüne katkılarından dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay "Can dostlarımızı bir gün değil her gün korumalıyız. Hayvanları korumak ve sevmek, onların haklarına saygı duymak demektir. Evcil hayvan sahibi olmak istiyorsanız petshopları tercih etmek yerine, sokaktaki, barınaklardaki tedavisi ve aşısı yapılmış hayvanları sahiplenebilirsiniz." dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu bahçesinde öğrenciler tarafından sahiplenilen ve bakımı yapılan Merkür adlı kediye, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından temin edilen kedi yuvası ile mama; öğrencilere ise içinde kedi mamasının da olduğu özel hediyeler verildi. Etkinlik öğrencilerin "Bir kap su, bir kap mama, hayat kurtarır." sloganıyla son buldu.

04-10-202104-10-202104-10-202104-10-202104-10-202104-10-202104-10-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.