MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BİR TARİH HAZİNESİ BEÇİN KALESİ BELGESELİ" DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Bir Tarih Hazinesi Beçin Kalesi Belgeseli" Projesi değerlendirme toplantısı düzenlendi.


UNESCO Dünya Mirası Geçici listesinde yer alan, Türk kültürü ve tarihi açısından önemli bir yere sahip olan Beçin Kalesi'nin tanıtımı için yürütülen belgesel çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda; çalışma stratejisi, iş akışı ve iş takvimi yeniden ele alındı.  

Çok sayıda akademisyenin danışmanlığında, uluslararası standartlarda bir çalışma disiplini içerisinde çekimleri gerçekleşen belgeselin; haziran ayı içinde tamamlanmasının planlandığı ve ilk gösteriminin Beçin Kalesi'nde özel bir organizasyonla gerçekleştirileceği ve belgeselin galasında "Aşkın Türkçesi Yunus Emre" adlı özel bir konserin de düzenleneceği ifade edildi.   

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla genelinde öğrenci, öğretmen ve velilerin tarihi yerinde görüp öğrenmeleri bakımından konunun son derece önemli olduğunu ifade etti.  Vali Orhan Tavlı, bu çalışmanın Milas ve Beçin Kalesi tanıtımları için bir başlangıç olduğunu, yapılacak bütünsel iletişim ve tanıtım faaliyetleri ile söz konusu bölgenin önemli bir turizm destinasyonu haline geleceğini ifade etti.  

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Proje Koordinatörü Sibel Sağlam Saçal ve Belgesel Yönetmeni Bülent Sağlam katıldı.    

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.