MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİZDEN BÜLTENİ OCAK SAYISI

Çocukların gelişim sürecinde etkin rol model olan velileri pratik bilgilerle daha aktif şekilde desteklemek amacıyla hazırlanan "BİZDEN" adlı aylık bültenin Ocak sayısı yayımlandı. Türkiye genelinde 81 ilde ve ilimizde velilere ulaştırmak üzere öğrencilere dağıtılan bültende, "müze" kavramı, "okul çağı çocuklarında kahvaltının önemi ve gıda okuryazarlığı" konuları ile "çocuklarını hayat karşısında güçlü kılmak isteyen anne ve babalara öneriler" bulunuyor.  
BİZDEN BÜLTENİ OCAK SAYISI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bültende "Ziya öğretmen diyor ki" başlığı altında bir yazı kaleme aldı. Yazısında öğrencilerin anne ve babalarına hitap eden Selçuk, şunları kaydetti:

"Doğada her şey yenilenir. Güneşin her gün doğuşu, her akşam batışı, mevsimlerin gelişi, baharda toprağın uyanışı, aldığımız her nefes hep bu yenilik üzerine. İnsanlar farkına varmasalar da her an bir yeniliğin içindeler. Anne baba olarak bizler de bu yeniliğin, bu akışın içindeyiz. Çocuklarımızla ilişkimizi, kendimizle, birbirimizle, çevremizle, doğayla ilişkimizi gözden geçirmek ve yenilenmek için her an bir fırsat. Bu kısa yazıları, buradaki uzman bilgilerini değişimin küçük bir hareketi olarak kabul edin ve lütfen yaşantınızda uygulayın.
Bu ay çocuklarımızın yarıyıl tatili var. Yeni yıl ve ara tatil bir başlangıç olsun. Tüm yılımızı, çocuklarımızla sevgiyle, saygıyla, bilgiyle, görgüyle, kültürle, neşeyle geçirmenizi dilerim. Benim için gerçek okul-aile iş birliği o zaman layıkıyla hasıl olur. İyi seneler olsun."İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Aralık ayında ilk sayısı yayımlanan BİZDEN bülteni hakkında, velilerimizden olumlu yönde dönütler aldığımız için çok mutluyuz. Bakanlığımızın sıra dışı uygulamalarından olan "BİZDEN"  bülteni ve "Eğitim Takvimi" velilerimize ve eğitim camiamıza yeni ufuklar açacaktır." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Aralık ayında ilk sayısı yayımlanan BİZDEN bülteni hakkında, velilerimizden olumlu yönde dönütler aldığımız için çok mutluyuz. Bakanlığımızın sıra dışı uygulamalarından olan "BİZDEN"  bülteni ve "Eğitim Takvimi" velilerimize ve eğitim camiamıza yeni ufuklar açacaktır." dedi.  

Bültenin "okul çağı çocuklarında kahvaltının önemi ve gıda okuryazarlığı" konulu bölümünde; kahvaltı ile güne başlayan çocukların hem konsantrasyonlarının yüksek olduğuna hem de sağlıklı gelişimleri için gerekli enerjiyi ve besin ögelerini aldıklarına değinildi.
Bültende, "Çocuklarını hayat karşısında güçlü kılmak isteyen anne ve babalara öneriler" de yer aldı. Sağlıklı ve kendisine yeten bir genç yetiştirmenin, okul ve eğitim sisteminin görevi olduğu kadar, aile içinde kurulan ilişkiler ile anne ve babanın kendi sorumluluklarını yerine getirmesine bağlı olduğuna vurgu yapıldı.

 

06-01-2020

 

 

 

06-01-202006-01-202006-01-202006-01-202006-01-202006-01-202006-01-202006-01-202006-01-202006-01-2020

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.