MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BODRUM BİLSEM ÖĞRETMENLERİ HATAY'DA ÇOCUKLARA MORAL OLUYOR

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından felaketten etkilenen illerde afetzede öğrencilere yönelik, destek çalışmaları ile birlikte eğitim öğretim faaliyetleri aralıksız sürüyor. Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Hatay'ın İskenderun ilçesinde oluşturulan Bilim ve Sanat Merkezleri Etkinlik Çadırında gönüllü olarak görev yapan Bodrum BİLSEM öğretmenleri, atölye çalışmalarıyla depremzede çocuklara moral ve motivasyon kaynağı oluyor. 
BODRUM BİLSEM ÖĞRETMENLERİ HATAY'DA ÇOCUKLARA MORAL OLUYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından afetten etkilenen illerde, Bilim ve Sanat Merkezleri Etkinlik Çadırları kuruldu. Depremzede çocukların eğitim süreçlerini ve sosyal hayata katılımlarını desteklemek amacıyla bilim ve sanat etkinliklerinin düzenlendiği merkezlerde; akıl oyunları, drama, görsel sanatlar, müzik, robotik ve kodlama, felsefe, İngilizce, matematik gibi birçok atölye çalışması yapılıyor. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Hatay'a giden Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri, İskenderun ilçesinde kurulan etkinlik çadırında depremzede çocuklar için birçok etkinlik düzenliyor. Çocuklarla atölye çalışmaları gerçekleştiren öğretmenler açık havada oyunlar oynayarak onlara moral ve motivasyon kaynağı oluyor.

Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi Kurum Müdürü Serkan Öntemel ve Bodrum BİLSEM öğretmenleri Aysen Şen, Aynur Doğru, Nihan Çınar, Süha Akkuş, Muhammet Gedik ve Çağatay Nalçaoğlu eşliğinde Hatay'ın İskenderun ilçesine giden 7 kişilik ekip, çocuklarla bilim ve sanat etkinlikleri yapıyorlar. Etkinlik çadırlarında birçok atölye çalışmasıyla buluşan çocuklar, hem eğlenerek hem öğrenerek kaliteli zaman geçiriyor, iş birliği ve dayanışmaya dayalı oyunlar oynayarak ve farklı tasarımlar yaparak el becerilerini geliştiriyorlar.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda tüm hazırlıkları yaparak 07 Nisan'da İskenderun'a giden Bodrum BİLSEM öğretmenleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından İskenderun Millet Parkı'nda oluşturulan etkinlik çadırlarında, 14 Nisan tarihine kadar çocuklarımıza destek vermeye ve normalleşme süreçlerine katkıda bulunmaya devam edecek.

12-04-202312-04-202312-04-202312-04-202312-04-202312-04-202312-04-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.