MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BODRUM BÜLENT ECZACIBAŞI FEN LİSESİ KAMPÜSÜ İÇİN İMZALAR ATILDI

Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı himayelerinde, Hayırsever İş İnsanı Bülent Eczacıbaşı tarafından Bodrum ilçesinde yaptırılacak olan fen lisesi kampüsü için protokol imza töreni düzenlendi.
BODRUM BÜLENT ECZACIBAŞI FEN LİSESİ KAMPÜSÜ İÇİN İMZALAR ATILDI

Bodrum Ortakent Mahallesinde 12,5 dönüm hazine arazisi üzerine, Hayırsever İş İnsanı Bülent Eczacıbaşı tarafından yaptırılacak olan 20 derslikli fen lisesi, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon, tam teşekkülü kapalı spor salonu ve 30 hanelik öğretmen lojmanından oluşan fen lisesi kampüsü için protokol imzalandı.

İstanbul'da gerçekleştirilen protokol imza törenine, Bodrum Kaymakamı Sayın Bilgehan Bayar, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bülent Eczacıbaşı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim Akmeşe katıldı.

Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay "Gelecek nesillerin daha iyi yetişebilmesi, daha iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri hepimizin ortak çabası. Eğitime gönül vermiş hayırseverlerimizin değerli katkıları ve destekleriyle eğitimde daha güçlü adımlarla ilerliyoruz. İş İnsanı Sayın Bülent Eczacıbaşı tarafından ilimizdeki en fazla öğrenci nüfusuna sahip ilçelerinden biri olan Bodrum'a kazandırılacak olan fen lisesi kampüsünün akademik yönden üst sıralarda yer alan öğrencilerimiz için başarılı bir eğitim yuvası olacağına inancım sonsuzdur. Hayırseverimiz Sayın Bülent Eczacıbaşı'ya eğitime verdiği değerli katkılar için sonsuz teşekkür ediyorum." dedi.

Fen lisesi kampüsünün inşası Ocak 2023'te başlayacak olup 18 ay içinde tamamlanması planlanmaktadır.

29-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.