MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BODRUM İLÇESİNE EĞİTİM YATIRIMLARI MÜJDESİ: "5 YENİ OKUL"

Bodrum ilçesine eğitim yatırımı müjdesi geldi. Mumcular ve Turgutreis Mahallelerine yapılacak 2 anaokul, 1 ilkokul ve 2 ortaokul için ihale süreçleri tamamlandı.    
BODRUM İLÇESİNE EĞİTİM YATIRIMLARI MÜJDESİ:

Muğla'nın Bodrum ilçesinde eğitimin kalitesinin yükseltilmesi, eğitim ortamlarının iyileştirilmesi ve okulların donatım ihtiyaçlarının karşılanması adına devletin tüm imkanlarından faydalanılırken, Muğla Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen yeni eğitim yatırımları ile geleceğe yönelik eğitim altyapısı bugünden hazırlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından Bodrum Mumcular Fuat Erten İlkokulu/Ortaokulu, Bodrum Mumcular Anaokulu, Bodrum Vedat Türkmen Anaokulu ve Ortaokulunun yapım ihaleleri gerçekleştirildi.

Riskli binaların yerine modern ve güvenli okullar inşa ediliyor

Okullarda Afet Riskinin Azaltılması Projesi kapsamında yıkım kararı verilen Bodrum Mumcular Fuat Erten İlkokulu ve Ortaokulunun hazırlanan özel projeyle 27 Aralık 2022 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirildi. Proje maliyeti 90 milyon TL olan 24 derslikli ilkokul, 24 derslikli ortaokul için imzaların atıldığı ihaleyle birlikte Bodrum Mumcular Fuat Erten İlkokulu ve Ortaokulunun inşaatının yapımı için çalışmalar başladı. Son teknolojiyle donatılacak olan ve içinde kütüphane, laboratuvar, atölye, çok amaçlı salon, yemekhane ve sosyal alanların yer alacağı okulların yapılmasıyla bölgenin derslik ihtiyacı giderilmiş olacak. Her iki okulun da 2024-2025 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanıyor.

8 derslikli Bodrum Mumcular Anaokulunun ihalesi ise 16 Ocak 2023 tarihinde yapıldı. Proje bedeli 21 milyon TL olan anaokulunun ise 2023-2024 eğitim öğretim yılının 2. döneminde hizmete açılması planlanıyor.

Turgutreis Mahallesine 2 yeni okul

Bodrum'da ihalesi gerçekleştirilen bir diğer eğitim yatırımı ise Bodrum Vedat Türkmen Anaokulu ve Ortaokulu oldu. Bodrum ilçesi Turgutreis Mahallesinde ikili eğitim yapan Vedat Türkmen Ortaokulunda öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle bitişik arsaya, 16 derslikli olarak planlanan binanın inşaat süreci başladı. Proje maliyeti 38 milyon 688 bin TL olan Bodrum Vedat Türkmen Ortaokulunun ihalesi yapılarak sözleşmesi 21 Ekim 2022'de imzalandı. Okulun 2023-2024 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanıyor.

İl Yapım Programı kapsamında yine aynı okul bahçesine yapılacak olan 4 derslikli Vedat Türkmen Anaokulunun ihalesi ise 28 Aralık 2022'de gerçekleştirildi. 2023 yılının Kasım ayında eğitime başlayacak olan ve proje maliyeti 15 milyon TL olan Vedat Türkmen Anaokulunun tamamlanması ile bölgede okul öncesi eğitim daha da güçlenecek.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.