MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BODRUM'DA HAYIRSEVER OKULLARIMIZIN AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Bodrum'da, Hayırsever Emine Ersan tarafından yaptırılan Recai Ahmet Ersan Ortaokulu ile Hayırsever Ögeday Akın tarafından yaptırılan Ömer Akın İlkokulu, törenle hizmete açıldı.
BODRUM'DA HAYIRSEVER OKULLARIMIZIN AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Hayırsever okullarının açılış törenine; Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Vekili İlknur Ülküm Seferoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, Hayırsever Emine Ersan, Hayırsever Ögeday Akın, okul ve kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

Toplu açılış töreninin ilki, Bodrum ilçesi Turgutreis bölgesinde bulunan 16 derslikli, 450 öğrencinin eğitim öğretim göreceği Hayırsever Emine Ersan tarafından yaptırılan Recai-Ahmet Ersan Ortaokulu oldu. Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, 8. sınıf öğrencisi Anıl Arslan'ın "Eğitim" adlı şiiri ve Bitez Gülümser Danacı Ortaokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Ardından okula adları verilen merhum Recai Ersan ve merhum Ahmet Ersan'ın özgeçmişleri okundu.

 

Protokol konuşmaları Hayırsever Emine Ersan'ın hitabıyla başladı. Hayırsever Emine Ersan konuşmasında, eşi merhum Recai Ersan'ın hayattayken sadece kendi çocukları için değil, herkesin eşit imkân ve eğitim olanaklarına sahip olabilmesi adına var gücüyle çalıştığını ifade etti. Hayırsever Emine Ersan, "Gayemiz; vatanımıza ve milletimize, çocuklarımız için güzel imkânlarla bezenmiş hayırlı bir gelecek sunmaktır." diyerek MerhumRecai Ersan'ın okul yaptırma hayalini gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu aynı zamanda hem merhum eşinin hem de merhum oğlu Ahmet Ersan'ın adlarının bu okulda yaşatılacağını söyledi. 

 

Protokol konuşmaları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın hitabıyla devam etti. Muğla'ya hayırseverlerimizin değerli katkılarıyla, yeni okullar kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Hayırseverimiz Emine Ersan ailesine eğitime vermiş oldukları desteklerden dolayı şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunuyor; yeni eğitim öğretim yuvamızın ilimize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay konuşmasına "Memleketimize maddi manevi destekte bulunan, sosyal sorumluluğu görev edinen, çocuklarımızın eğitimine, ülkemizin ekonomisine katkı sunan kıymetli hayırseverlerimizin varlığı bizlere her daim büyük güç veriyor. "Eğitime yapılan yatırım, Güçlü Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılan yatırımdır." düsturuyla hayata geçirdiğiniz eserler sayesinde nesiller boyu sürecek silinmez izler bırakıyor, ülkemizi yıldızlar gibi aydınlatıyorsunuz. Sizlere sonsuz müteşekkiriz." sözleriyle devam etti.

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, "Geleceğin teminatı çocukların daha donanımlı olmaları, daha iyi şartlarda eğitim almaları adına ülkemizin geleceğine yatırım yapan hayırseverimiz Emine Ersan ve ailesine çok teşekkür ediyorum." dedi. Kaymakam Bilgehan Bayar, eğitim adına yapmış oldukları değerli katkılardan dolayı Hayırsever Emine Ersan Hanımefendiye, plaket ve hediye takdiminde bulundu.

Ardından Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Hayırsever Emine Ersan ve protokol tarafından okulun açılış kurdelesi kesildi. Okulun gezilmesi ve hayırsever adına lokma ikramının ardından Recai Ahmet Ersan Ortaokulu açılış töreni son buldu.

Okul açılışının bir sonraki durağı ise Bodrum ilçesi Umurca Mahallesi'nde bulunan 16 derslikli, 450 öğrencinin eğitim öğrenim göreceği Hayırsever Ögeday Akın tarafından yaptırılan Ömer Akın İlkokulu oldu. Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, 4/A sınıfı öğrencisi Beril Altuntaş şiir okudu. Okula adı verilen merhum Ömer Akın'ın özgeçmişinin paylaşılmasının ardından Hayırsever Ögeday Akın, tören konuşmasını gerçekleştirdi.

Hayırsever Ögeday Akın konuşmasında, babası merhum Ömer Akın'ın adını yaşatmak ve vatanımıza, milletimize hayırlı evlatlar yetiştirmek adına böyle bir hizmet gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

 

Çok hayırlı bir açılış için bir arada olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Hayırsever Ögeday Akın'a şükranlarını iletti. İl Müdürü Emre Çay, "En hayırlı işlerden birisi şüphesiz ki eğitime yapılan yatırımdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefi, ancak eğitimle mümkündür. Eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır." diyerek hayırseverlerin eğitime verdikleri desteğe dikkat çekti.

 

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Akın ailesine teşekkür ederek okul açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kaymakam Bilgehan Bayar konuşmasında "Dinimizde, 'sadaka-i cariye' dediğimiz sürekli hayra vesile olan okul, çeşme, yol gibi kalıcı eserler bırakanların amel defterinin kapanmayacağı inancı vardır. O yüzden hepimize rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin ki, biz de hakka kavuştuğumuzda bizim amel defterlerimizde açık kalsın ve oraya hayırlar yazılmaya devam etsin." diyerek hayırsever okulunun şehrimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

 

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, eğitim adına yapmış oldukları değerli katkılardan dolayı Hayırsever Ögeday Akın'a teşekkür ederek plaket ve hediye takdiminde bulundu. Ardından protokol tarafından okulun açılışı gerçekleştirilerek sınıflar ziyaret edildi. Öğretmenler odasında, öğretmelerle bir araya gelen protokol, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulunarak okuldan ayrıldı.

19-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-2022

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.