MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BODRUM'DA MESLEKİ EĞİTİM KURUMLARI VE TURİZM SEKTÖRLERİ TEMSİLCİLERİ BULUŞUYOR

Muğla Valisi Orhan Tavlı'nın katılımlarıyla, Bodrum'da "Mesleki Eğitimde Sektörle İş Birliği TURİZM" konulu söyleşi gerçekleştirilecek.
BODRUM'DA MESLEKİ EĞİTİM KURUMLARI VE TURİZM SEKTÖRLERİ TEMSİLCİLERİ BULUŞUYOR

24 Şubat 2022 Perşembe günü saat 10.30'da Bodrum Azka Otel Konferans Salonunda yapılacak olan "Mesleki Eğitimde Sektörle İş Birliği TURİZM" programı; Vali Orhan Tavlı'nın yanı sıra Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, 13 İlçe Milli Eğitim Müdürleri, mesleki eğitim merkezleri ile meslek lisesi yönetici ve öğretmenleri, turizm sektörü temsilcileri ve davetlilerin katımlarıyla gerçekleştirilecek.

Protokol konuşmalarıyla başlayan programda, sırasıyla BOYD Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu, BODER Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Muğla Valisi Orhan Tavlı hitapta bulunacak.   

3 oturumdan oluşan programın ilk oturumunda, Fethiye MESEM Müdürü Timur Ergün, Müdür Yardımcısı İlhan Dank, Dalaman MESEM Müdürü Emine Aytül Deniz tarafından Mesleki Eğitim Merkezleri ile bu programı uygulayan okullara ilişkin bilgilendirme sunumu yapılacak. Türkiye AR-GE merkezi olan Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nuri Ceylan ve AR-GE Merkezi Okul Çalışma Ekibinin sunumuyla başlayan 2. oturum ile 3. oturumda ise turizm söyleşileri yer alıyor.

4 ana başlığın değerlendirildiği söyleşilerde ise turizm işletmeleri ile eğitim kurumları arasında iletişim ve iş birliğinin güçlendirilmesi, öğretim programı, sektör ihtiyaçları analizi, mesleki eğitim merkezi programı, stajyer-aday-çırak ve mezun öğrenci yeterlilikleri ve istihdam düzeyleri, işletmelerde beceri eğitimi uygulamalarında verimliliğin arttırılması konuları görüşülecek.

22-02-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.