MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BODRUM'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONSERİ

24 Kasım Öğretmenler günü etkinleri kapsamında Bodrum'da sahne alan Öğretmenler Korosu seslendirdikleri eserlerle izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Bodrum Herodot Kültür Merkezinde düzenlenen programa İl Müdürümüz Pervin Töre katıldı.
BODRUM'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONSERİ

 

        

Bodrum Herodot Kültür Merkezinde 24 Kasım haftası dolayısıyla Milli Eğitim Müdürlüğünce program gerçekleştirildi. Gecede, öğretmenlerden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu tarafından konser verildi. 

Herodot Kültür Merkezinde düzenlenen program öğretmenler tarafından kurulan halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. Gösterinin ardından öğretmenler korosu sahne aldı. Verilen konserde Öğretmenlerin seslendirdiği eserler izleyiciler ile buluştu.  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde salonun tamamen dolduğu görüldü.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Emel ÇAKALOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan KORKMAZ, İlçe Emniyet Müdürü Ali ÖZHER, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli  katıldı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE  "Öğretmenlerimizde oluşan halk oyunları ekibimize üç hafta gibi kısa bir sürede hazırlandıkları bu gösteri izlediğim en güzel gösterilerden biri oldu. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyorum. Öğretmenler korosunu dinlerken her birinin profesyonel ses sanatçıları olduğunu düşündüm, bu güzel konseri icra ettikleri için öğretmenlerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan KORKMAZ yaptığı açıklamada "İlçemiz öğretmenlerimizin büyük bir özveri ve çalışmayla gerçekleştirdikleri bu konser ve halk oyunları gösterisinde yer alan öğretmenlerimize teşekkür eder ve öğretmenler gününüzü kutlarım. Yaşanılan yerlere kıymet katan hususlardan birisi de, elbette ki sanata verilen değerdir. Öğretmenler koromuzun, sevginin göstergesi olarak amatör bir ruh ve profesyonel bir edayla en güzel şarkıları seslendirmeleri takdire şayandır. Gerçekleştirdikleri sanatsal etkinlikle konsere katılan herkesin  güzel vakit geçirmelerine sağladıkları katkıdan dolayı  öğretmenlerimize teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Koro şefi Müzik öğretmeni Serap ERKEFELİ, Orkestra şefi müzik öğretmeni Hüseyin Turgay KUTLUĞ ve Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu Müdürü Arzu GÜL'ün sunumuyla gerçekleştirilen konser sonunda Öğretmenler ve Misafirler toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

 

28-11-201928-11-201928-11-201928-11-2019

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.