MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BUGÜNÜN KÜÇÜKLERİ YARININ İŞ İNSANLARI MUTSO ÇOCUK MECLİSİNDE TOPLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Muğla Ticaret ve Sanayi Odasında (MUTSO) "Bugünün Küçükleri Yarının İş İnsanları 2. Meclisi" gerçekleştirildi.
BUGÜNÜN KÜÇÜKLERİ YARININ İŞ İNSANLARI MUTSO ÇOCUK MECLİSİNDE TOPLANDI

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Meclis Başkanı Koray Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldız Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Menteşe Dumlupınar İlkokulundan meclis üyesi olarak 47 öğrenci katıldı.

Kürsüyü öğrencilere devretmeden önce bir konuşma gerçekleştiren MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan şunları kaydetti: " Bugünün Çocukları Yarının İş İnsanları' temasıyla bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz çocuk meclisinde, geleceğin iş insanları olarak sizlerle bir araya gelmek bizim için son derece onur verici.  Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz toplantıda, değerli meclis üyelerimize "10 Bin TL ile Muğla ekonomisi ve ticari hayatına katkı sağlamanın yolları" üzerine fikirlerini sormuştuk. Bu fikirler arasından bir girişimcilik atölyesi kurulmasına yönelik gelen fikri, Odamız faaliyetleri ile uyumlu olması açısından anlamlı bulduk ve bu kapsamda çalışmalara başladık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğinde 'Çekirdekten Girişimci' adıyla bir girişimcilik atölyesi başlatmayı hedefliyoruz. Dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek bu atölyelerde, girişimcilik nedir, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı, pazarlama planı, güçlü zayıf yönler ile fırsatlar ve tehditler analizi,  bütçe hazırlama ve destekler, yaratıcı düşüncenin iş verimliliğine etkisi konularına ağırlık verilecek. Böylece, geleceğimize yön verecek olan sizleri, geleceğe hazırlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak adına önemli bir katkı sunacağımıza inanıyoruz."

Meclis Başkanının sonrasında kürsüye davet edilen MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, "Sizleri burada, bu salonda ağırlamak bizler için son derece heyecanlı. Çünkü gelecekte bu koltuklar geleceğin iş insanları olarak sizlerin olacak. Bizler sizin emanetçileriniziz. Yaptığımız çalışmalarla sizin geleceğinize yön verirken fikir ve beklentileriniz son derece kıymetli. Bugünkü toplantının gündem konusu yenilenebilir enerji. Dünyamızı daha yaşanabilir kılmak adına fikirlerinizi bekliyoruz." dedi.

Kürsüye davet edilen İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Bu yıl MUTSO iş birliğinde ikincisini gerçekleştirdiğimiz meclis toplantısını, çocuklarımızda farkındalık oluşturmak adına son derece anlamlı ve önemli buluyor; değerli MUTSO yönetim kurulu başkanımız nezdinde tüm üyelerine, bu imkanı öğrencilerimize tanıdıkları için teşekkür ediyorum. Bugünün çocukları, yakın bir gelecekte yarının büyükleri olarak ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacaklar. Bu bakımdan yavrularımızı okuyan, düşünen, araştıran, kendini doğru ifade edebilen, kendine güvenen, vatanını ve milletini gönülden seven, kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirme gayretindeyiz. Bugün burada, ilimizdeki 168 bin öğrencimizi temsilen katılım gösteren 47 öğrencimizin meclis çatısı altında fikirlerini beyan ediyor olduklarını görmekten büyük gurur duyuyoruz. Sizler geleceğin iş insanları, yöneticileri, doktorları, öğretmenleri, farklı meslek sahipleri olarak Türkiye'nin geleceğine yön vereceksiniz. İleride hangi işi yaparsanız yapın en önemli şeyin yaptığınız işi, en iyi şekilde layıkıyla yapmak olduğunu unutmayın. Ben tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza başarılar diliyorum." diyerek bayramlarını kutladı.

Konuşmaların ardından Menteşe Dumlupınar İlkokulu 4. sınıf öğrencilerden oluşan başkan ve başkan yardımcıları divanda yerini aldı. Meclis Başkanı Mehmet Fatih Apaydın, Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Erdem Ergül, Meclis Başkan Yardımcıları Çınar Ulukaya ve Eda Nur Yassalan; "temiz çevre ve yenilenebilir enerji" gündem maddelerinin yer aldığı toplantıyı açtı. Daha yaşanabilir bir çevre için projelerin aktarıldığı toplantı büyük ilgi topladı.

26-04-202326-04-202326-04-202326-04-202326-04-202326-04-202326-04-202326-04-202326-04-202326-04-2023

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.