MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 103. Yıl Dönümü Mesajı

Çanakkale Zaferinin 103. Yıl Dönümü Mesajı

Milletimizin ezelden beri gelen bağımsızlık tutkusunun destansı sayfalarından birisi olan Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Gününü idrak etmenin onurunu, gururunu yaşamaktayız.

Çanakkale, Türk Milletinin kararlılığının, vatanseverliğinin, fedakârlığının, kahramanlığının sembolüdür; mücadele ruhudur, Şüheda’nın sesidir! Binlerce Mehmet´in evidir. Tarihimize "Çanakkale Geçilmez" yazdıran kahraman bir neslin kalbinin attığı yerdir.

Milletimiz 1915´te "Ya İstiklal Ya İzmihlal" kararlılığıyla bu topraklarda düşmana karşı verdiği vatan mücadelesini "15 Temmuz " gecesi de her şekle bürünmüş vatan hainlerine karşı gelerek Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü bir kez daha tüm dünyaya haykırmıştır. Birlik ve beraberliğimiz en büyük gücümüzdür! Bir de olsanız bin de olsanız bu gücün karşısında duramayacaksınız. Bu ulvi duyguların verdiği güçle birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek Çanakkale ruhu ile ecdadımızın mirasına olan saygımızı göstererek gelecek nesillere bu mirası en mukaddes biçimde ulaştırma gayreti içinde olmalıyız. Vatanı için gövdesini siper etmekten asla çekinmeyen Aziz Şehitlerimizin, imkânsızı başaran Seyit Ali Onbaşıların sayesinde bizler, bir asırdır bu topraklar üzerinde güvenle yaşadığımızı ve şanlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı yurdumuzun bugünlere ulaşması için ödenen büyük bedelleri hiç bir zaman unutmamalıyız.

Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünü kutlar ve varlıklarıyla şeref duyduğumuz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad ederim. Ruhları şad olsun.

 

Celalettin EKİNCİ 

Muğla Milli Eğitim Müdürü 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.