MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CERRAHİ MASKELER ULTRASONİK MAKİNE İLE ÜRETİLİYOR

İlimizin maske ihtiyacını büyük oranda karşılayan Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, bünyesine kattığı otomatik ultrasonik maske makinesi ile seri üretim kapasitesini artırdı.
CERRAHİ MASKELER ULTRASONİK MAKİNE İLE ÜRETİLİYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde üretilen koruyucu maskeler,  artık yerli ultrasonik makine ile üretilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri, Sağlık Bakanımızın ve tüm sağlık çalışanlarının üstün gayretleri ve başlayan aşılama çalışmaları ile birlikte, ülkemizde hızlı bir şekilde kontrol altına alınan küresel salgında Milli Eğitim olarak biz de devletimize bu mücadelede destek olmaya devam ediyoruz. Meslek liselerimiz, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınının ülkemizde görülmeye başladığı ilk günlerinden itibaren, artan ihtiyaca cevap verebilmek için kolları sıvayarak maske ve dezenfektan üretiminde ön safta yer aldılar. Salgın döneminde ihtiyaç duyulan en kritik öneme sahip materyalleri hızlı bir şekilde üreterek gerek ülkemize, gerekse dünyanın onlarca ülkesine salgınla mücadelede destek oldular.Bu süreçte ilimizdeki meslek liselerimiz de adeta bir fabrika gibi çalışarak kendini güncellemeye devam etti. Muğla'da cerrahi maske üretiminde başı çeken Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de üretim altyapısını güçlendirerek seri üretim kapasitesini daha çok artırdı." sözlerini aktardı.

Otomatik ultrasonik maske makinesi ile günlük 30-40 bin civarı maske üretilebileceklerini belirten Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Deniz Solmaz "Üretim kapasitemizin artmasından son derece mutluyuz. Pandemi döneminde Muğla'da 13 ilçemizde yapılan sınavlarda, öğrencilerin maske ihtiyaçlarını karşıladık. Döner sermayeli işletme olduğumuz için fatura karşılığında resmi ve özel tüm kurumların maske ihtiyaçlarına yanıt verdik. Artık talep edilen tüm renklerde maske üretimi gerçekleştirebiliyoruz." şeklinde konuştu.

 

 

28-01-202128-01-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.