MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEVRİMİÇİ SINAVLAR

ÇEVRİMİÇİ SINAVLAR

 

Ölçme Değerlendirme Merkezi çalışmaları dahilinde ortaöğretim programlarındaki amaç ve kazanımların öğrenim düzeylerini, bilimsel ölçütlere uygun standart ölçme araçları ile ölçmek, elde edilen verilerin analizini yapmak, sentezlenen veriler ışığında öğrenci,  öğretmen ve yöneticilerimizin başarıya yönelik yöntem ve strateji geliştirmelerine katkı sağlamak, amacıyla ilimiz 8 ve 12 inci sınıflarda öğrenim gören öğrencilere yönelik "Çevrim İçi Sınavlar" yapılacaktır.

 

Söz konusu  sınavlar:

 4 Ocak 2021 tarihinde başlayıp 17 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecektir. 

 Sınav tarihleri 8 ve 12. sınıflar için farklı günlerde  planlanmıştır.

 8 ve 12. sınıflar için çevrim içi sınavlar hafta içi kazanım değerlendirme sınavları,hafta sonu LGS/TYT denemeleri olmak üzere 2 farklı kategoriden                oluşmaktadır.

 Kazanım değerlendirme sınavları 8. sınıflar için Matematik-Fen Bilimleri-İngilizce ve Türkçe-T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere 2 testten oluşmaktadır.

 12. sınıflar için Türkçe-Matematik, Coğrafya-Tarih-Felsefe-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,Fizik-Kimya- Biyoloji olmak üzere 3 testtenoluşmaktadır.

 

EKLER (RESMİ YAZI, KLAVUZ, TABLO, FOTOĞRAF VS):

1-Çevrim İçi Sınav Uygulama Kılavuzu için tıklayınız.

2-Video için tıklayınız.

3-8. Sınıf Afiş için tıklayınız.

4-12. Sınıf Afiş için tıklayınız.

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.