MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLARA 23 NİSAN ZİYARETLERİ

TBMM'nin açılışının 100'üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı çerçevesinde il protokolü tarafından  şehit ve gazi çocukları ile sevgi evlerinde kalan çocuklar ziyaret edildi.  
ÇOCUKLARA 23 NİSAN ZİYARETLERİ

Covid-19 salgınına karşı alınan sağlık tedbirleri çerçevesinde Vali Esengül Civelek'in yanı sıra ziyarette Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre hazır bulundu.

Protokol, Menteşe'nin Ortaköy Mahallesi'nde yaşayan Teknoloji Kültür Koleji öğrencisi Baran Zeybek ile Düğerek Mahallesi'nde yaşayan Sude Nur Dere'yi evlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Ziyaretler, çocuklar tarafından coşkuyla karşılanırken, sosyal mesafe kuralları gözetilerek çocukların bayramları kutlandı, hediyeler verildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluş 100. yıldönümü ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Vali Civelek, "23 Nisan'ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve ilk meclisteki tüm milletvekilleri olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyorum" dedi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, birinci sınıf öğrencisi Selahattin Egemen Öztürk'ü evinde ziyaret ederek doğum gününü kutladı. Ardından geçtiğimiz aylarda trafik kazası geçiren ilkokul öğrencisi Aylin Dağdeviren ziyaret edildi. Ziyarette Aylin ve kardeşlerinin bayramını kutlayan İl Müdürümüz Töre, öğrencinin sağlık durumu ile ilgili bilgi aldı.

23-04-202023-04-202023-04-202023-04-202023-04-202023-04-2020

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.